Muharrem Göksel: Maske ve eldivensiz çalışmak yasak
Reklam

Muharrem Göksel: Maske ve eldivensiz çalışmak yasak

Anadolu Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Göksel, işçilerinin sağlığına çok önem  verdiklerini belirterek,  işçilerin bone, maske ve eldivensiz çalışmalarına izin vermediklerini söyledi

25 Mart 2020 - 18:05
Reklam

SAMSUN HABER - Anadolu Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Göksel,  Korona virüs salgınından sonra daha dikkatli davrandıklarını belirterek, "Devletimiz bizim sağlığımız için gereken önlemleri alıyor. Biz de çalışanlara bu işin önemini, hassasiyetini anlattık" dedi.
DEVLETİMİZ SAĞLIĞIMIZ İÇİN ÖNLEMLERİ ALIYOR
Özellikle hijyen konusunda hassas davrandıklarını belirten Göksel, "Devletimiz bizim sağlığımız için gereken önlemleri alıyor. Çalışanlara bu işin önemini, hassasiyetini anlattık. Öncelikle maske, bone,eldiven ve galoş gibi tüm hijyenik önlemlerimizi aldık. Ayrıca her gün pirinçlere değmeden solüsyon ile temizlik yapılıyor. Bu hastalığı sevdiğine bulaştırmak istemiyorsanız, çalıştığınız ortamda hijyen kurallarınıza uymanız gerekmektedir. Sonuç itibariyle biz gıda üretiyoruz. Vatandaşa bu virüsü bulaştırmayalım diye gereken önlemleri fazlasıyla almaya çalışıyoruz. Biz kurum olarak bu konuya gereken hassasiyet ile davranıyoruz" diye konuştu.
TEDBİRLERİMİZİ ALMALIYIZ
Her şeyi devletten beklememek gerektiğini sözlerine ekleyen Göksel, "Her şeyi devletten beklemek doğru değil. Zaten Sağlık Bakanımız, Cumhurbaşkanımız  gerekli uyarıları yapıyor. Bizlerin de  virüsün yayılmasını engellemek için tedbirlerimizi almamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. 
EVDE KALIN ÇAĞRISI
Vatandaşlardan Evde Kal çağrısına kulak verilmesini isteyen Göksel açıklamarını şöyle sürdürdü: "Sadece yaşlılar değil, herkesin mümkün olduğunca evde kalması lazım. Dışarı çıkma mecburiyeti olanlar var ise hijyen kurallarına uyması gerekir. Çok aciliyeti olmadığı takdirde vatandaşlarımız evde kalsınlar. Evde Kal, Sağlıklı Kal, Mutlu Kal."
Kaynak: Bafra55.net

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı