Reklam
Mola yerleri çöp içinde
Reklam

Mola yerleri çöp içinde

Samsun Ankara Karayolu üzerinde bulunan mola yerlerine bırakılan çöpler, yok artık dedirtti. Bu görüntüler Samsun’a ve Samsunlulara yakışmadı

19 Şubat 2019 - 15:23

SAMSUN HABER - Samsun Ankara Karayolu’nda bulunan mola yerlerinde dinlenmek için duran vatandaşlar, yerlere attıkları çöplerle çevre kirliliğine sebep veriyor. Mola yerlerinde mangal yakıp, piknik yapan vatandaşlar, çevrede oluşturdukları kirliliği görmezden geliyor. Vatandaşların bu duyarsız hareketi, hem alanlardaki görüntüyü bozuyor hem de çevreye büyük zarar veriyor.

ÇÖPLER KALDIRILSIN

Bölge sakinleri ise bu görüntülerden rahatsız olduklarını belirterek, vatandaşları çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet eti. Yerlere atılan poşetlerin doğada kaybolmadığını hatırlatan çevre halkı, yetkilileri de göreve çağırarak, çöplerin bir an önce kaldırılmasını istedi.

SEYİRCİ KALDILAR

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü ise bu görüntülere seyirci kalarak, hiçbir müdahalede bulunmuyor. Şehir dışından Samsun’a gelenlerin böyle bir manzara ile karşılaşması, Samsun’un imajını da zedeliyor. Yol kenarındaki çöplerin toplanmaması ve bu manzaraya izin verilmesi Samsun’a ve Samsun halkına yakışmıyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ali can turkoglu
    6 ay önce
    çöpü kutusuna atmayan vatandasin sorumlusu devlet kurumu mu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti’de iki ilçe başkanının istifası alındı
AK Parti’de iki ilçe başkanının istifası alındı
Samsun Büyükşehir'den 167 kilometrelik yeni yol
Samsun Büyükşehir'den 167 kilometrelik yeni yol