google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
 Minik Ecrin’in ailesi cinayetten gözaltına alındı
Reklam

 Minik Ecrin’in ailesi cinayetten gözaltına alındı

SAMSUN HABER - Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde 2019 yılında kaybolan ve ormanlık alanda kıyafetleri ve ceset parçaları bulunan 1,5 yaşındaki minik Ecrin’in anne, baba, amca, dede ve babaannesi gözaltına alındı

23 Haziran 2020 - 10:29
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı, Vezirköprü ilçesinde geçen yıl kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'a ait olduğu değerlendirilen ceset parçaları üzerinde yapılan DNA incelemesinde buluntuların küçük kıza ait olduğunun belirlendiğini, Ecrin'in ölümüyle ilgili  anne, baba, amca, dede ve babaannesi  hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

KASTEN ADAM ÖLDÜRME VE FUHUŞA TEŞVİK SUÇU

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Devam eden soruşturmada şüpheliler hakkındaki iletişimin dinlenmesi tedbiri, sırasında bazı şüphelilerin mevcut soruşturma haricinde ayrıca fuhuşa teşvik suçunu işledikleri yönünde şüphe uyandıran deliller elde edilmesi nedeniyle bu şüpheliler hakkında ayrıca fuhuşa teşvik suçundan iletişimin dinlenmesi tedbiriyle birlikte soruşturma işlemlerine devam edilmiştir. Soruşturma işlemleri sonucunda 2 şüpheli hakkında kasten öldürme suçundan, 3 şüpheli hakkında fuhuşa teşvik suçundan, 1 şüpheli hakkında ise kasten öldürme ve fuhuşa teşvik suçlarından gözaltı kararı verilmiştir. Ecrin KURNAZ'ın kaybolması ve ölümü olayının aydınlatılması ve maddi gerçeğin açığa çıkarılması  yönünde Cumhuriyet Başsavcılığımzca soruşturma işlemlerinin titizlikle yürütüldüğü hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur" İfadelerine yer verildi.

 

DNA ECRİN'E AİT

Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı, yayımladığı basın açıklamasında, Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmaları ve sonuçlarını da paylaştı. Açıklamada, aramaya katılanların yanı sıra bulunan ceset ve kıyafet parçalarının da Ecrin Kurnaz'a ait olduğu bilgisi verildi.

İşte o açıklama;

"07/05/2019 tarihinde ilçemiz Alancık Mahallesinde Ecrin KURNAZ isimli kız çocuğunun babaannesinin gözetimi altında ikametindeyken kaybolduğu ihbarı üzerine kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanmıştır. Mağdurun bulunması amacıyla Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığı, Ladik Jandarma Komando Bölüğü, AFAD, UMKE, Samsun Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Deniz Polisinin katılımıyla başlayan araştırma faaliyetleri neticesinde 27/05/2019 tarihinde Alancık Mahallesinde Ecrin KURNAZ'a ait olduğu değerlendirilen kıyafet ve ceset parçaları bulunmuştur. Ceset parçaları üzerinde yapılan DNA incelemesi neticesinde bunların Ecrin KURNAZ'a ait olduğu tespit edilmiştir. Ecrin KURNAZ'ın kaybolması ve ölümüyle ilgili olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kasten öldürme suçlarından devam eden soruşturma süresince maddi gerçeğin aydınlatılması amacıyla bilgi sahibi olduğu değerlendirilen şahısların ifadelerine başvurulmuş, mağdurun bulunabileceği tüm adreslerde canlı arama, iz takip ve kadavra köpeklerinin de katılımıyla 3 farklı zamanda arama işlemi gerçekleştirilmiş, olaya ilişkin 13 ayrı bilirkişi raporu temin edilmiş, 11 şüpheli hakkında iletişimin dinlenmesi tedbiri uygulanmış, 28 şüpheliye ait 20.118 satırdan ibaret HTS kayıtları incelenmiştir."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Samsun'un bir doğa harikası daha çöp içinde kaldı
Samsun Haber - Samsun'un bir doğa harikası daha çöp içinde...
Samsun Haber - SAMDOD'dan büyük buluşma
Samsun Haber - SAMDOD'dan büyük buluşma