google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Mimarlık ve Tasarım Fakültesine Ambalaj Tasarımı...

Mimarlık ve Tasarım Fakültesine Ambalaj Tasarımı Yarışması’nda ödül

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Saner Öztürkler, Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed TÜYA.

15 Kasım 2016 - 15:28

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Saner Öztürkler, Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed TÜYAP iş birliğiyle düzenlenen “12. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016”da 2’ncilik ödülüne layık görüldü.


Yarışmanın ödül töreni, 2 Kasım Çarşamba günü 22’nci Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı’nın açılış etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Dünya Ambalaj Örgüt (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından teşvik edilen ulusal yarışmada dereceye giren projeler, WPO ve APF tarafından düzenlenen WorldStar ve AsiaStar Student Yarışmaları’na katılma hakkı kazanıyor. Bu yıl yarışmada, 3 derece ve 3 mansiyonun yanı sıra başarılı bulunan 9 projeye de sertifika verildi.


Kendisine de 2’ncilik getiren ve Türkçe karşılığı “Döngü” olan “LOOP” adlı çalışmasını bitki yetiştirme kiti olarak tanımlayan Saner Öztürkler, “Seçilen malzemeler ve kullanım senaryosu ile ambalajı, atık olmanın ötesine geçirerek sürdürülebilirlik ilkesi ile bütünleştirmeyi amaçladık. Büyüyen bitki ile evrilen ambalaj fesleğen, biberiye, maydanoz ve nane tohumu alternatifleriyle pazarda yer alan ‘LOOP’, kullanıcı ve çevre dostu tavrıyla ilgi çekmeyi hedefledi” şeklinde konuştu.


“Yarışmada başarılı olmak, benim için önemli ve gurur verici bir sonuçtur”


Endüstriyel Tasarım Bölümü lisans eğitimi süresince grafik tasarımla olan iletişiminin, sektör olarak ambalajın ilgisini çekmesini sağladığını belirten Saner Öztürkler, “Ambalaj üzerine kurulu bir yarışmada başarılı olmak, benim için önemli ve gurur verici bir sonuç. Kazanan projelerin 2-5 Kasım tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda sergilenmesi, sonucun önemini destekler nitelikte bir durum. Uluslararası yarışmanın katılım ön koşulu olan ulusal yarışmayı kazanarak projemin uluslararası platformda yarışacak olması ise benim için çok heyecanlı verici” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler yasaklandı
Samsun'da düğün süreleri kısaltıldı , toplu yemekler...
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs toplantısı yaptı
samsun haber - Bakan Koca Samsun Valisi Dağlı ile Korona virüs...