Reklam
Milletvekili Yılmaz destekledi kurduğu işte başarı sağladı
Reklam

Milletvekili Yılmaz destekledi kurduğu işte başarı sağladı

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın destekleriyle ahır yapan Ahmet Aygül, aradan geçen yılların ardından eşiyle üretim yapıp ailesine bakıyor, geçimlerini sağlıyor

10 Ocak 2020 - 11:29

SAMSUN HABER - Samsun'da eşinin altınlarını sermaye yaparak 10 keçi ile kendine iş kuran ve dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın destekleriyle hibe ahır yapılan Ahmet Aygül, aradan geçen yılların ardından eşiyle üretim yapıp ailesine bakıyor, geçimlerini sağlıyor.
255 METREKARE AHIR YAPILDI
3 yıl önce işini bırakarak köyüne dönen ve eşine mehir olarak verdiği altınları satıp 10 adet Saanen cinsi keçi alıp Ladik İlçesi Deliahmetoğlu Mahallesi'ndeki evlerinin bahçesinde yetiştirmeye başlayan Ahmet Aygül, bu sırada ürettiği sütlerden de peynir yaparak sattı. Zorlu geçen günlerin ardından keçi sayısını artıran ve hayvan yetiştiriciliğinde başarı sağlayan Aygül, onlarca keçiye sahip oldu. Hayvanlarına bir ahır yapmak isteyen Aygül, 2017 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kırsal Kalkınma Projesi’ne başvurdu ve destek almaya hak kazandı. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Aygül ailesinin azimlerine ve yaşam mücadelelerine katkı sağlayarak kendilerine 255 metrekare ahır yapılmasını sağladı. Destek ile üretimini daha da artıran Aygül, bugün günde 200 litre süt almaya, 13-14 kilogram peynir yapıp şehir içi ve dışına satmaya başladı.
YILMAZ’DAN AİLEYE ZİYARET
Ladik İlçesi’ne program gerçekleştiren AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ve AK Parti İlçe Başkanı Recep Dirican ile Deliahmetoğlu Mahallesine giderek Aygül ailesini ziyaret etti. Ahırda bulunan keçilere bakan ve oğlakları seven Yılmaz, ailenin başarısını kutladı, evlerine misafir oldu.
BAŞARIYI KUTLADI
AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Bugün eşi Sema Aygül ile birlikte onlarca keçiye sahip olan ailemiz yaptıkları işte başarı sağladı. Tüm geçimlerini bu işten sağlıyorlar ve büyük emekler harcıyorlar. Kendilerini kutluyorum" dedi.
YILMAZ’A TEŞEKKÜR
Ahır desteği sayesinde üretim potansiyellerinin arttığını ve işlerinin daha da iyi duruma geldiğini belirten Ahmet Aygül, Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun şehidini karşıladı
Samsun şehidini karşıladı
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu