google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Milletvekili Köktaş: Türkiye’nin geleceğini inşa ediyoruz
Reklam

Milletvekili Köktaş: Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partisinin İlkadım İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuştu. Milletvekili Köktaş, "Biz kişiler üzerine sistem kurmuyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz. Ülkemizin geleceğindeki belirsizlikleri ortadan kaldırarak yolumuza devam etmek, hedeflerimize ulaşmak istiyoruz." dedi.

29 Ocak 2017 - 18:28

AK Parti İlkadım İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi Toplantısı Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Başkanları, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetim kurulu ile ve teşkilat üyeleri katıldı. 

Anayasa değişikliğiyle beraber Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkemiz ve milletimiz için gerekliliğini ve sağlayacağı faydaları anlatan Milletvekili Köktaş yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nde halk kendi yöneticisi kendi seçiyor. Kimi seçiyor, Cumhurbaşkanını, Cumhurbaşkanı kime karşı sorumlu oluyor, millete karşı. Yönetimde çift başlık kalkıyor, Yasama'yı da Yürütme'yi de artık millet seçecek. Parlamento yine kanun yapmakla ilgili çalışmalarına devam edecek, bir parlamenter seçim bölgesinde ihtiyaçlar nedir, halk ne istiyor gidecek, diğer milletvekili arkadaşları ile bunu konuşacak ve bununla ilgili olarak kanun teklifi verecek. Dolayısıyla halkın lehine olan kanunlar daha etkin bir şekilde çıkacak. Yeni sistemle birlikte parlamento daha da güçlenecek. Milletin adına, milletin istediği kanunlar yapılacak. Yürütme yani Cumhurbaşkanı kendi sistemini kendisi kuracak ve halk seçtiği için halka karşı sorumlu olacak. Yargı bağımsız ve tarafısız olarak görevini yapmaya devam edecek. 

Deniliyor ki, Cumhurbaşkanını halk seçecek, parlamentoyu da halk seçecek, Cumhurbaşkanı ve Parlamento da yargıyı seçecek, tamam seçti. Hepsini aynı partili seçecek. Aslında muhalefet Partileri peşinen şunu kabul etmiş oluyor, AK Parti parlamento da birinci parti, sayın Recep Tayyip Erdoğan ya da AK Parti'nin göstereceği kişi de Cumhurbaşkanı olacak diye kabul etmişler. Ama demokraside böyle bir şey yok ki, bu sandıkta olacak, bugün birisi seçilecek, yarın başkası seçilecek. 

Yani her halükarda millet, Cumhurbaşkanı olarak kimi görmek istiyorsa sandıkta onu seçecek. Biz her zaman milletin verdiği kararın doğru karar olduğunu, her zaman en güzel cevabı sandıkta milletin verdiğini söyledik. Rotamızı milletimize göre çizdik. Bunun için biz, kişiler üzerine sistem kurmuyoruz. Biz Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz. Türkiye'nin geleceğinde ki belirsizlikleri ortadan kaldırarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Vesayetin, hükümet kurumama sıkıntısının ortadan kalktığı, hızlı ve etkili çalışmayla, ekonomik büyüme ve kalkınmayı sağlayacak olan Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin amacı da budur. " diyerek sözlerine son verdi.

Toplantı konuşmaların ardından yapılan değerlendirme ile son buldu.

2017/01/7039205.jpg
2017/01/9325438.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber -  9 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 9 Temmuz güncel altın fiyatları