Reklam
Milletvekili Köktaş’tan istihdama büyük destek
Reklam

Milletvekili Köktaş'tan istihdama büyük destek

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş sponsorluğunda gerçekleştirilen 6. Dönem MEMGE kursu 2. yarı eğitimleri başladı. Kursiyerlerle bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, aşçı adaylarına başarının sırrını verdi

25 Ekim 2019 - 10:01 - Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 14:58

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş sponsorluğunda İŞ-KUR ve Samsun Lokantacılar Odası işbirliğinde gerçekleştirilen 6. dönem MEMGE kursu 2. yarı eğitimleri başladı. 61 kursiyerin 3 alanda eğitim aldığı kursun ara toplantı törenine Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç,  Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, Samsun İŞ-KUR Müdürü Haşim Meydan, KOSGEB Müdürü Nebahat Livaoğlu, SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, kurum müdürleri, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı. 

VEKİLİMİZ BİZE SAHİP ÇIKTI
Törenin açılış konuşmasını yapan Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, 33 yaşın altındaki gençlere eğitim verdiklerini belirterek, “Amacımız, Ahi Evran kültüründe hem sektörde çalışacak hem de esnaf olacak insanları yetiştirmek. Burada sadece meslek öğretmiyor, sevgiyi, saygıyı, sabrı ve şükretmeyi de öğretmeye çalışıyoruz. 6 dönemdir bu kursta meslektaşlarımızı yetiştiriyoruz. 500 üzerinde istihdam sağladık. Bu yola çıkarken, o dönem AK Parti Samsun İl Başkanı olan AK Parti Samsun Milletvekilimiz Fuat Köktaş, yanımızda olduğunu söylemese buralara kadar gelemezdik. Bu dönem kursu kapatacaktık. Ancak Milletvekili Köktaş, sırada bekleyen kursiyer adaylarımız için bize sponsor oldu.  Ve biz bu dönem de kursumuzu açabildik. MEMGE marka olup, yüzlerce insana eğitim verdiyse ve onlara istihdamda öncülük yaptıysa, mimarı vekilimiz Fuat Köktaş’tır. Vekilimiz bize sahip çıktı” dedi 
2019 HEDEFLERİMİZİ TUTURDUK
MEMGE’nin istihdam garantili bir kurs olduğunu kaydeden Samsun İŞ-KUR Müdürü Haşim Meydan, “MEMGE bizim için bir marka. Şu ana kadar halk eğitim işbirliği ile açtığımız istihdam oranı en yüksek olan kurs MEMGE’dir. Burada toplam 3 kursumuz, 61 kursiyerimiz var. Bu kursiyerlere yapacağımız ödeme 173 bin TL. Bunun şu ana kadar 44 bin TL’sini gerçekleştirdik. Kurs bitiminde tüm ödemeleri yapacağız. Samsun’da İŞ-KUR olarak genel müdürlüğümüzün 2019 yılı için verdiği hedeflere ulaştık. Samsun’da istihdamda yüzde 200 artışla hizmet veriyoruz” diye konuştu.
SAMSUN ÇOK BAŞARILI
MEMGE’nin büyük ses getirdiğini kaydeden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “Böyle başarılı bir kursu Samsun’da açtığımız için bizi tebrik ediyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla istihdam kurslarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Samsun bu konuda oldukça başarılı” dedi.
KAFANIZDA SORU İŞARETİ OLMASIN
Kursiyerlere başarının sırrını veren Milletvekili Köktaş, “Biz bir şekilde sizin için eğitim verilecek mekanları hazırlarız. Ancak iş buradan çıktıktan sonra, sertifikayı aldıktan sonra başlıyor. Mesleğinize saygılı olmanız, saygının getirdiği hassasiyeti ortaya koymanız ve bu hassasiyetin altındaki başarıyı mutlaka yakalamanız gerekiyor. Her başarının altında disiplin yatar. Hangi iş yaparsanız yapın, işinizi mutlaka severek yapın.  İşinizi yaparken kafasınız ardından herhangi bir soru işareti olmamasına mutlaka dikkat edin. Başarının sırrı da buradadır” şeklinde konuştu. 
SAMSUN İSTİHDAMDA İDDİALI
Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “Samsun’da istihdam konusunda çok iddialıyız. Samsun potansiyeli çok olan bir il. Bu potansiyeli çok iyi kullanmalıyız. İŞKUR Genel Müdürlüğü’nün ilimize verdiği bütün hedefleri yakaladık. Şu anda Samsun İŞKUR Müdürlüğü Türkiye’de ön sıralarda. Çağımız artık kalite çağı. Ne yapıyorsak, onu en iyi şekilde yaparsak başarılı oluruz. Kursumuza Vekilimiz destek veriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Burayı bir okul gibi kurumsal bir hale getirmeliyiz. Tüm kurumlarımızla bir araya gelerek bunun planlamasını yapmalıyız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Kaymak ve Milletvekili Köktaş kursiyerlerle bir araya gelip, sohbet etti.

2019/10/2019-10-25-14-54-20.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun’da maske stokçularına baskın
Samsun’da maske stokçularına baskın