Reklam
Milletvekili Köktaş’tan birliktelik mesajı
Reklam

Milletvekili Köktaş'tan birliktelik mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Birlikte rahmet vardır, ayrılıkta azap, güçlük, sorunlar vardır. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın" dedi

17 Şubat 2020 - 16:32

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen, ‘Bayburt’un Düşman işgalinden Kurtuluşu'nun 102. yıl dönümü’ anma programına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Türkiye İmam Hatip Okulları Üçüncüsü Doğukan Korucu, tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu. Daha sonra İlkadım Belediyesi Nefes Türk Halk Müziği Korosu tarafından Bayburt türküleri konseri verildi. Konser de ayrıca protokol üyeleri, Genç Osman Marşı'nı koro ile birlikte söyledi. Konserin ardından Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali açılış konuşması yaparak katılımcılara teşekkür etti.

BİRLİĞİMİZ BOZULMASIN
Programa katılan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü. Dolayısıyla düzenlenen anma programının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Burada aynı sözlerle, türkülerle, hikayelerle hüzünlendik, mutlu olduk, geçmişimizi yad ettik. Türkülerle ve marşlarla ortak geleneklerimizi, göreneklerimiz andık. Zorluklara rağmen kurtuluş mücadelesini elden bırakmayan ecdadımız, bu toprakları bize vatan yaptı. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Aziz şehitlerimizi rahmet ve dua, gazilerimizi de şükranla anıyorum. İnsanlar doğdukları, büyüdükleri yerlerden bazı sebeplerden ötürü zaman zaman ayrılmak zorunda kalıyorlar. Bizim nerede yaşadığımız, nereden geldiğimiz aslında çok önemli değil, önemli olan aynı bayrağın altında, vatanımıza, milletimize sahip çıkarak hizmet edebilmektir. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece hiç bir güç bizi engelleyemez, yıkamaz. Bu anlamda birlikte rahmet vardır, ayrılıkta azap, güçlük, sorunlar vardır. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, gecenizi tebrik ediyorum" diye konuştu. 

YOĞUN KATILIM
‘Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü’ programına Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Samsun İlçe Kaymakamları, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Samsun İlçe Belediye Başkanları, Demirözü Belediye Başkanı Aslan Gürel, Arpalı Belde Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Gökçe Dere Belde Belediye Başkanı Yavuz Bakır, dernek başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2,3 milyon haneye biner lira yolda
2,3 milyon haneye biner lira yolda
 Samsun'da Vefa Sosyal Destek gruplarına 26 bin 136 başvuru oldu
Samsun'da Vefa Sosyal Destek gruplarına 26 bin 136 başvuru oldu