Reklam
Milletvekili Köktaş Mehmetçikleri andı
Reklam

Milletvekili Köktaş Mehmetçikleri andı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru ve refahı için mücadele eden Mehmetçiğimizin, güvenlik güçlerimizin Allah yardımcı olsun, dualarımız onlarla beraberdir" dedi

15 Şubat 2020 - 10:16

SAMSUN HABER - Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu 'Gümüşhane’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü' anma programı düzenledi. Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda düzenlenen programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, dernek başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve çok sayıda Gümüşhaneli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Samsun Hançerli Camii İmam Hatibi Ayhan Ünveren tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu.

ALTIN HARFLERLE YAZDILAR
Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Seven'in açılış konuşmasının ardından söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Kurtuluş mücadelesinde yurdumuzu işgal etmeye ve esaret zinciri vurmaya kalkışanlara karşı destansı mücadeleler veren büyük kahramanlık ve cesaret gösteren Aziz milletimiz şanlı bir direniş örneği göstermiş, tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.Toprağı vatan yapan, üstün bir kararlılık ve inançla yurdunu savunan ecdadımız, kahramanlık destanımızın her aşamasına şahit olmuş ve şerefli bir duruş sergilemiştir. Dün olduğu gibi bugün de ülkemiz üzerinde kirli oyunlar oynamak isteyenlere gereken cevabı veriyor, vermeye de devam edeceğiz. Kahraman ecdadımızdan devraldığımız bu toprakları ve tarihi mirası en güzel şekilde değerlendirerek, geliştirerek ve koruyarak insanımızın istifadesine sunmak için gece gündüz demeden çalışmaya gayret göstereceğiz" diye konuştu. 

RAHMET VE MİNNETLE ANILDI

Köktaş konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu anlamlı günde vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru ve refahı için mücadele eden Mehmetçiğimizin, güvenlik güçlerimizin Allah yardımcı olsun, dualarımız onlarla beraberdir. Tüm Gümüşhanelilerin 15 Şubat Düşman İşgalinden Kurtuluşu Günü’nün 102’inci yıldönümünü kutluyor, Gümüşhaneli vatandaşlarımıza saygı ve selamlarımı iletiyorum." 

GÜMÜŞHANE'NİN KURTULUŞU ANLATILDI
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Alparslan Demir tarafından Gümüşhane’nin Kurtuluşu adlı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, günün anısına Prof. Dr. Alparslan Demir’e Atatürk Anıtı Heykeli hediye etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Samsun'da pazar yerlerine ve marketlere çocuklar alınmayacak
Samsun'da pazar yerlerine ve marketlere çocuklar alınmayacak