Reklam
Milletvekili Köktaş: Gurur duyduk
Reklam

Milletvekili Köktaş: Gurur duyduk

T.B.M.M Sanayi, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Komisyon Başkanı Mustafa Elitaş Başkanlığı'nda gerçekleştirilen İtalya ziyaretinde, Türk firmalarının burada bayrağımızı dalgalandırması ve yaptığı çalışmalardan ötürü gurur duyduklarını söyledi.

23 Şubat 2020 - 21:10

Karşılıklı ikili ticari ve siyasi ilişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla T.B.M.M Sanayi, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve üyeleri tarafından gerçekleştirilen İtalya ziyaretine katılan komisyon üyesi, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Alvimedica'nın İtalya'daki Türk tıbbi cihaz üretim tesislerini ziyaret etti.

Gerçekleştiren ziyaret hakkında bilgi veren Milletvekili Köktaş, sağlık teknolojisine yönelik yatırımıyla "süper teşvik" kapsamında desteklenen Alvimedica’nın, yüksek teknoloji kullanılarak üretilen tıbbi cihazların üretim aşamaları hakkında yetkililerden bilgi aldıklarını söyledi.
Alvimedica’nın İtalya'daki tesislerinde Türk bayrağının dalgalanmasından gurur duyduğunu ifade eden Milletvekili Köktaş, "Geçtiğimiz yılda T.B.M.M Sanayi, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu olarak İtalya'da yine Karşılıklı ticari ve siyasi ilişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla sanayi bölgelerini incelemek, finans sektörü ve yatırım kuruluşları yetkilileri ile biraraya gelerek görüş alışverişinde bulunmuş, verimli ve etkili programlar gerçekleştirmiştik.

Bu yılda aynı anlayış içinde ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla burada bulunuyoruz.
Ziyaret ettiğimiz Alvimedica firması, sağlık alanında insanların kullandığı kalp damarlarını açan stentlerin üretimini gerçekleştiriyor. Sağlık sektörüne önemli hizmet veren bir Türk firmasının burada yerli stent üretmesinden gurur duyduk. Firma sahiplerini yaptıkları çalışmalardan ötürü tebrik ettik.

Gelecek yıllar açısından işbirliğimizin geliştirilmesi adına gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretler, Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ilişkiler bakımından çok verimli ve faydalı geçmiştir." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2,3 milyon haneye biner lira yolda
2,3 milyon haneye biner lira yolda
 Samsun'da Vefa Sosyal Destek gruplarına 26 bin 136 başvuru oldu
Samsun'da Vefa Sosyal Destek gruplarına 26 bin 136 başvuru oldu