google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Milletvekili Köktaş, gençlere tecrübelerini aktardı
Reklam

Milletvekili Köktaş, gençlere tecrübelerini aktardı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, TÜGVA Samsun İl Temsilciği tarafından gerçekleştirilen 'Tecrübe Paylaşımı' adlı programda gençlerle bir araya geldi. Köktaş, "Size verilen imkanları iyi değerlendirmelisiniz" dedi

29 Ekim 2019 - 16:07
Reklam

SAMSUN HABER - Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciği tarafından Mesnevi Erkek Yurdu'nda organize edilen 'Tecrübe Paylaşımı' adlı programın bu haftaki konuğu AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş oldu. Milletvekili Köktaş, gençlere yaşamından kesitler anlatarak iş ve siyasi hayatından edindiği tecrübeleri gençlerle paylaştı.

HER ZAMAN HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
Milletvekili Köktaş, "Siz değerli gençlerimizle bugün burada buluşma imkanını sağlayan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciği'ne teşekkür ediyorum. 
Her canlı doğar, emekler, büyür, olgunlaşır, yaşlanır ve bu dünyadan göç eder. Bir ülke olarak geleceğine ümitle bakması ancak bu nüfusu bilinçli ve donanımlı şekilde yetiştirmemizle mümkündür. Bu anlamda biz insan olarak her zaman hazırlıklı olmalıyız. İyi, güzel ve mükemmeli başarmak adına ne yaparsak yapalım, hangi işle uğraşırsak uğraşalım, severek ve disiplin içinde yapalım. Sizler öğrenci olarak en iyi şekilde eğitiminizi tamamlamalısınız. Size verilen imkanları iyi değerlendirmelisiniz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra hayata atılacaksınız" ifadelerini kullandı.

YENİ YENİ DEĞERLER KATMALISINIZ
Milli ve yerli üretime vurgu yapan Köktaş, "Teknolojinin ileride olduğu ve bilgisayar çağının yaşandığın şu günlerde dünya global bir köy, internetin bir tuşuna bastığınızda her istediğiniz bilgiye ulaşma imkanınız var. Bunu çok iyi kullanmalısınız, merak eden, araştıran, ufku geniş gençler olarak, milli ve yerli üretime sizler de yeni yeni değerler katmalısınız.
Bakın bugün ülkemizde Türk Mühendislerinin tasarlayıp ürettiği savunma sanayii ve güvenlik ürünlerinin dünya çapında giderek daha çok kabul görmesi, attığımız adımların ne kadar doğru olduğuna işaret ediyor. Bu anlamda gün çalışma günüdür, okulunuzda, kütüphanede, sivil toplum kuruluşlarında çalışacaksınız. Kararlılıkla, azimle okuyacak, öğrenecek, düşünecek ve eyleme geçeceksiniz" diye konuştu. 

Gençler tarafından iletilen sorulara da yanıt veren Milletvekili Köktaş, kendisini ilgiyle dinleyen katılımcılara teşekkür ederek eğitim hayatlarında başarılar diledi.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...