Reklam
MHP Samsun’dan aşure ikramı
Reklam

MHP Samsun'dan aşure ikramı

Muharrem ayı sebebiyle aşure dağıtan MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Hep beraber kardeşçe yaşıyoruz. Allah yüce Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin" dedi

26 Eylül 2019 - 17:01

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı ve İl Kadın Kolları Muharrem ayı münasebeti ile vatandaşlara aşure ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Muharrem ayının zalime ve zulme başkaldırı ayı olduğunu söyledi.

KARDEŞÇE YAŞIYORUZ
Başkan Karapıçak yaptığı açıklamada, "İçinde aşure gibi önemli bir günü barındıran bu günde, on Peygambere on farklı ikramda bulunan Rabbimizin, ülkemize, milletimize ve ilçemize  huzur sağlık ve mutluluk nasip etmesini diliyorum. Hep beraber kardeşçe yaşıyoruz. Yaşamaya da devam edeceğiz. Aşurenin, içerisinde fındık, badem, nohut, buğday, kayısı, incir, ceviz ve daha birçok ürün var. Bu ürünler bir araya gelmese aşure lezzetli olmaz. Aynen onun gibi, bizler de birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız zaman mutlu oluruz. Allah yüce Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bu duygu ve düşüncelerle  tüm hemşerilerim başta olmak üzere zulme karşı dik duran inananların Muharrem Ayını kutluyorum” dedi.
YOĞUN KATILIM
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı, İl Kadın Kollarının düzenlediği geleneksel aşure programına MHP İl ve İlçe Başkanlıkları ve Yönetimleri, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı İbrahim Mert Bahar ve Yönetimi, İlçe Kadın Kollarının katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Doğan’dan biyokütle santrali açıklaması
Başkan Doğan’dan biyokütle santrali açıklaması
Çamalan Köyü muhtarı Çelik, hayatını kaybetti
Çamalan Köyü muhtarı Çelik, hayatını kaybetti