google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
MHP Samsun’da ‘uyum’ operasyonu devam edecek
Reklam

MHP Samsun’da ‘uyum’ operasyonu devam edecek

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, parti içi uyumu yakalayamayan teşkilatları görevden almaya devam edeceklerini belirterek, “Biz kimsenin milliyetçiliği ya da ülkücülüğünü sorgulamıyoruz. Bize disiplinli arkadaşlar lazım” dedi

10 Eylül 2019 - 17:30
Reklam

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı tarafından Tekkeköy ve Ladik İlçe teşkilatlarının görevden alınmasıyla başlayan değişim sürecini değerlendiren MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, parti içi uyumsuzluğa izin vermeyeceklerini söyledi. MHP’nin 2023 hedeflerine ulaşmak için bu değişimin şart olduğunu ifade eden Karapıçak, hazırladıkları raporları genel merkeze sunduklarını ifade etti. Hiç kimsenin partiye olan sevgisini, milliyetçiliğini ve ülkücülüğünü sorgulamadıklarını belirten Karapıçak, disiplinli insanlarla çalışacaklarını söyledi.
HER ŞEY 2023 HEDEFLERİ İÇİN
Samsun’daki teşkilatlarda değişimin gerekli olduğunu kaydeden Karapıçak, “MHP siyasetini kendi ekseninden çıkmadan, gelişen, çağa göre siyasette gelişmeleri sağlayan Türk Milleti’nin özüne göre kurulan bir partidir. MHP’nin öteden beriye 2023 hedefleri var. 2023’e de 3 yıl kaldı. MHP 2023 yılı için koymuş olduğu hedefleri, yerine getirebilmek için bir yapının kurulması lazım. Bu yapı da disiplinli, hiyerarşik düzene uyan, çalışmalara ayak uydurabilen, çalışmaları eksiksiz bir şekilde yürütebilen arkadaşlarımızla olabilir. Bu anlamda, Samsun’da eksik gördüğümüz teşkilatları görevden almaya başladık. Bu süreç devam edecek. Raporlarımızı genel merkeze iletiyoruz.  Uyumsuz olan teşkilatları, genel merkezin talimatıyla görevden almaya devam edeceğiz” diye konuştu.
DİSİPLİN ŞART
Görevden el çektirilen teşkilatların kötülemediklerini sözlerine ekleyen Karapıçak, “Biz kimsenin partiye olan sevgisini, milliyetçiliğini, ülkücülüğünü yargılamıyoruz. İyi bir ülkücü ya da iyi bir MHP’li olabilirler ancak uyum içinde çalışmayan, 2023 hedeflerine bizi yaklaştırmayan, disiplinsiz davrananlarla yola devam edemeyiz” şeklinde konuştu.
DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLMALIYIZ
MHP’nin 2023 hedeflerinde de bahseden Karapıçak açıklamalarını şöyle sürdürdü: “MHP olarak bölgesinde lider Türkiye yaratmak en büyük 2023 hedefimiz. Nüfusuyla, ekonomisiyle, dış politikasıyla Türkiye’yi lider konuma getirmek istiyoruz. Daha sonra ise Türkiye’yi süper ülke konumuna getirmek istiyoruz. MHP, Türk milletinin aslına göre kurulmuş, bir parti olduğu için her zaman ona göre hareket etmiştir. Ülkemizi dünyada mutlu ve söz sahibi bir ülke yapmak istiyoruz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...