google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
MHP İstanbul için 5 strateji belirledi
Reklam

MHP İstanbul için 5 strateji belirledi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP lideri Bahçeli'nin İstanbul seçimleri için 5 strateji belirlediğini kaydederek, "Samsun İl Başkanlığı olarak MHP Lideri Bahçeli'nin verdiği talimatlar doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi

14 Mayıs 2019 - 13:25
Reklam

SAMSUN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İstanbul'da gerçekleştirilen, "Beka için milli karar, cumhur için istikrar" temalı iftar programına katıldı. 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak olan seçim çalışmaları kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen, MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan yardımcıları, MHP İstanbul Milletvekili ve yöneticilerin de katıldığı iftar yemeğinde Samsun’un da içinde bulunduğu 15 il başkanı bir araya geldi. Karapıçak, iftar programın ardından değerlendirmelerde bulundu.

BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZE ULAŞACAĞIZ
İftar programında 23 Haziran için partisinin ana stratejisini de belirlendiği belirten Karapıçak, "İstanbul'da sandığa sahip çıkmak, sandık güvenliğini tesadüflere bırakmamak için İstanbul seçimlerine hazırlık aşamasında, beş temel stratejinin belirlendi. Toplantıda, Anadolu'yu, bütün Türkiye'yi İstanbul için seferber etmek için önemli kararların verildi. Samsun İl Başkanlığı olarak MHP Lideri Bahçeli'nin verdiği talimatlar doğrultusunda hareket edeceğiz. İstanbul’da nüfus yoğunluğunun en fazla iller arasında Samsun'da bulunmaktadır. İstanbul’da 422 bin 629 Samsunlu ikamet etmektedir. Samsunlu hemşerilerimiz, yoğun olarak Esenyurt, Bağcılar, Küçükçekmece, Pendik, Kağıthane, Esenler, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Bahçelievler, Sultangazi, Tuzla, Eyüpsultan, Avcılar, Kartal, Maltepe, Arnavutköy, Sarıyer, Sultanbeyli İlçeleri'nde bulunmaktadır. Allah izin verirse, Samsun teşkilatı olarak biz bu bölgelerde yoğun bir çalışma içerisine girerek bütün hemşerilerimize ulaşacağız” diye konuştu.

TAM SAHA PRES VE UYUM

MHP İl Başkanı Karapıçak, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin belirlediği MHP'nin stratejisini şu şekilde anlattı: "Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli tarafından verilen talimatlar arasında ‘5 strateji’ İstanbul bölgelerinde çalışacak bütün ülkücüler için çok önemli görülmektedir. Birincisi strateji tam saha pres, İkinci strateji AK Parti ile uyum içinde olma, üçüncü strateji, yüz yüze iletişime önem verme ve iftar ve sahurlarda vatandaşlarla bir araya gelme, dördüncü strateji hemşerilerimizle temas ve diyaloglar geliştirme ve derinleştirme, beşinci strateji ise, Cumhur İttifakı’nın oy oranı ülke genelinin gerisine düşürmeme. Bu talimatlar kapsamı dâhilinde çalışmalarımıza başlayacağız" diye konuştu.

KOORDİNATÖRLER BELİRLENDİ
Karapıçak, Devlet Bahçeli tarafından İstanbul koordinatörlerinin de açıklandığını belirtti. Karapıçak, Birinci Bölge Koordinatörü'nün Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın, İkinci Bölge Koordinatörü'nün Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Üçüncü Bölge Koordinatörü'nün ise Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu olduğunu ifade ederek hiyerarşik bir düzende çalışacaklarını kaydetti.
İSTANBUL'DA SAMSUNLU ÇOK
Karapıçak açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Samsunlu hemşehrilerimiz İstanbul’da çok iyi dernekleşmişler. Hemşehrilerimizle gurur duyuyorum. İstanbul’da adında “Samsun” ibaresi geçen 135 dernek var. Samsunluların kurduğu veya kurucusu olduğu dernekleri net olarak söylemek zor olsa da çalışmalarımızda ulaşabildiğimiz kadarıyla yaklaşık olarak İstanbul’da faaliyet gösteren 200’e yakın STK yani dernek, federasyon ve konfederasyon olduğunu söylersek yanlış olmayacaktır. Genel Başkanımızın açıkladığı İstanbul için ‘5 strateji’ kapsamında Araştırma ve Strateji Geliştirmeden sorumlu arkadaşlarımız özel çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar doğrultusunda uyku nöbetinde çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...