google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Mevcut başkan Güleroğlu’nun adaylığı net değil
Reklam

Mevcut başkan Güleroğlu’nun adaylığı net değil

SAMSUN HABER - İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı yarışında adaylar belli olmaya başladı. Mevcut Başkan Güleroğlu’nun aday olup olmayacağı 15 gün sonra belli olacakken, bugün Hasan Aksoy’un açıklamasıyla İYİ Parti’de aday sayısı 3’e çıkacak

26 Haziran 2020 - 10:37

SAMSUN HABER - İYİ Parti Samsun’da ilçe kongrelerine devam ederken, il başkanlığında adayların tek tek belli olmasıyla yarış kızışmaya başladı. Mevcut Başkan Recep Güleroğlu’nun henüz aday olup olmayacağı belli değilken, bugün yapılacak adaylık açıklamasıyla aday sayısı 3’e çıkacak. İYİ Parti’de bir de kadın başkan adayı Ayşe Ayan’ın da adaylığı söz konusu olacak.

İL KONGRESİ TEMMUZ SONU OLABİLİR 
İl kongresinin tarihinin henüz netleşmediğini kaydeden İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, “İlçe kongrelerimizi sürdürüyoruz. Bugün Ondokuzmayıs İlçemizde kongre gerçekleştirilecek.  Önümüzdeki haftalarda Salıpazarı, Çarşamba, Asarcık, Kavak ve Havza ilçelerimizde kongrelerimizi bitireceğiz. İl kongre tarihini belirleme yetkisi genel merkezde. Kendileriyle, kongre sürecini paylaştık. Bize, bir kongre tarihi verecekler. Muhtemelen temmuz sonu veya bayram sıkışması dolayısıyla belki ağustos başı gibi bir gün olarak öngörüyoruz. Şu ana kadar Ceyhun Karaca, Murat Keskin mevcut adaylığını açıkladı. Bugün de Hasan Aksoy arkadaşımız adaylığını açıklayacak. Ayşe Ayan arkadaşımızın da önümüzdeki haftalarda adaylığını açıklamasını bekliyoruz” dedi.
REKABET BAŞARI GETİRİR
Adayların çok olmasıyla ile gurur duyduklarını kaydeden Güleroğlu, “Adayların çokluğu partimize olan rağbetin bir göstergesi. Partide bir gelecek görüyorlar ki bu arkadaşlarımız, bu makamlara, bu görevlere talip oluyorlar. Bunun dışında, mevcut il başkanı olarak ben aday olup olmayacağımı netleştirmediğim için, aday olmayacağım düşüncesiyle bu kadar adayın çıkmış olma ihtimali elbette var. Bu da başka bir etken. Ama her halükarda, söylediğimiz şu; siyasette başarı, çalışmak kadar, gayret kadar rekabetten de geçiyor. Demokratik ortamlarda yapılacak rekabetlere her zaman kapımız açık. Rekabetten başarı çıkar. İnşallah biz de İYİ Parti olarak bu başarıyı önümüzdeki süreçte, sahaya yansıtırız. Önemli olan bize yakışır şekilde, seviyeli bir kongre geçirmek. Kongre sonrasında da kırgınlıklara ve küskünlüklere meydan vermemek. İnşallah biz bunu başaracağız çünkü biz İYİ Parti’yiz diyoruz” diye konuştu.
 15 GÜN İÇERİSİNDE BELLİ OLACAK
Kendisinin aday olup olmayacağının henüz belli olmadığını ifade eden Güleroğlu, “İlçe kongreleri bittikten sonra muhtemelen hem ilçe başkanlarım hem de il teşkilatımla, istişare yaparak, bir yol haritası çizmeyi düşünüyoruz. 10-15 gün içinde aday olup olmayacağımız netleşecek.”
Ayşe KUŞCU KAYA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x