google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Reklam
  • Reklam
Mahkemeden 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’yla ilgili yeni karar
Reklam

Mahkemeden 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’yla ilgili yeni karar

İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesi, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın otopark kısmının İBB tarafından alınan tahliye kararı ile olası yıkım gibi tüm kararların engellenmesi yönünde ihtiyati tedbir uygulanması kararı verdi

05 Ağustos 2019 - 17:47
Reklam

SAMSUN HABER - İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nı İSPARK’a devretmesi yönündeki kararının ardından, Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi, Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’ye 3 gün içinde otogarı tahliye etmeleri için karar gönderilmiş, bunun üzerine 18 Temmuz’da dernek ve şirket avukatları yürütmenin durdurulması için İstanbul 3. İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu. Mahkeme yürütmeyi durdurarak dava konusu işlemin sebebi ve yasal dayanağına ilişkin belgelerin kendilerine ulaştırılması için İBB’ye 7 gün süre vermişti. Ardından işlemleri tamamlayan İBB’nin başvurusunu değerlendiren İstanbul 3. İdare Mahkemesi, Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüleri Derneği ve Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi aleyhine açılan davanın incelenmeksizin reddine karar verilmişti.

Bunun üzerine Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi, Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği,  itirazda bulundu. Davacıların, Sözleşmenin Uyarlanmasına İlişkin talebini yerinde gören İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesi, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın otopark kısmının İBB tarafından alınan tahliye kararı ile olası yıkım gibi tüm kararların engellenmesi yönünde ihtiyati tedbir uygulanması kararı verdi. Kararda, dosya üzerinden yapılan inceleme sonunda davacı vekilin talebi yerinde görüldüğünden 30 bin TL teminat yatırıldığı takdirde ihtiyati tedbir konulmasına karar vermek gerekmiştir ifadelerine yer verildi. 

Alınan ara kararda yer alan ifadeler şöyle: 
 Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi, Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği tarafından davalı İstanbul Büyükşehir Başkanlığı aleyhine açılan Sözleşmenin Uyarlanmasına İlişkin davanın mahkememizde yapılan açık duruşması sonunda verilen 05/08/2019 tarihli ara kararı gereğince:

Davacı vekil 01\08\2019 düzenleme tarihli dilekçesinde huzurda görülen davanın akıbeti belli olana kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından alınan tahliye kararı ile olası yıkım vb. tüm kararların engellenmesi yönünde ihtiyati tedbir uygulanması talep etmiştir. Dosya üzerinden yapılan inceleme sonunda davacı vekilin talebi yerinde görüldüğünden 30 bin TL teminat yatırıldığı takdirde ihtiyati tedbir konulmasına karar vermek gerekmiştir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korona virüs kısıtlamaları bir süre daha devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korona virüs kısıtlamaları bir süre...