Reklam
LAYSİAD Başkanı Dilmen’den ’Harekata’ destek
Reklam

LAYSİAD Başkanı Dilmen'den 'Harekata' destek

LAYSİAD Başkanı Zafer Dilmen, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiğini belirterek, "Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız" dedi

16 Ekim 2019 - 14:38

SAMSUN HABER - Ladikli Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (LAYSİAD) Başkanı ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Dilmen, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiğini kaydetti. 

TERÖR ÖRGÜTLERİ HEZİMETE UĞRAYACAK
Başkan Dilmen, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Samsun’da maske stokçularına baskın
Samsun’da maske stokçularına baskın