Ladikli kung-fu’cular madalyaları topladı
Reklam

Ladikli kung-fu'cular madalyaları topladı

Samsun'un Ladik İlçesi'nden Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonasın'a katılan sporcular, 2 altın, bir gümüş ve bir bronz madalya alarak Samsun'a gurur yaşatılar

15 Nisan 2019 - 12:03 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 12:11
Reklam

SAMSUN HABER - Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 10-14 Nisan tarihleri arasında Sakarya Serdivan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen okullar arası gençler Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonası'na katılan, Ladik Şehit Ersan Anadolu Lisesi öğrencileri Asiye Nur Süer ve Yasin Kılıç ile Ladik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Onurhan Altun ve  Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Edanur Ersönmez büyük başarı elde etti.

BÜYÜK GURUR
36 ilden katılan 900'e yakın sporcunun birincilik elde edebilmek için kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada, gençler kategorisinde ve sanda branşında Ladik Şehit Ersan Anadolu Lisesi öğrencisi Asiye Nur Süer 70 kilogramda, Ladik   Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Onurhan Altun 48 kilogramda Türkiye birincisi, Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Edanur Ersönmez 65 kilogramda, Türkiye ikincisi ve Ladik Şehit  Ersan Anadolu Lisesi öğrencisi Yasin Kılıç da 70 kilogramda Türkiye üçüncüsü olarak, Samsun'a 2 altın madalya, bir gümüş ve bir bronz madalya getirdi. 

RAKİPLERİ KOLAY YENDİK
Ladik Wushu Kung Fu Antrenörü Mustafa Yaman, "Sporcu öğrencilerimiz Ladik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan wushu kung fu kurslarına da iştirak ederek kendilerini yetiştirmişlerdir. Aldıkları eğitim sayesinde rakiplerini kolayca mağlup edebilmişlerdir. Bu sporcu öğrencilerimizin gösterdiği başarı sayesinde ilçemize gönül hoşnutluğu ile geldik" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun’da 4 bin 957 aracın geçişine izin verilmedi
Samsun’da 4 bin 957 aracın geçişine izin verilmedi
Türkiye’de yeni dönem bugün başladı
Türkiye’de yeni dönem bugün başladı