Kuş Cenneti’ndeki ördek katliamı cezasız kalmadı
Reklam

Kuş Cenneti’ndeki ördek katliamı cezasız kalmadı

 Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde ördekleri katleden, iki kişi, 22 bin 595 TL para cezasına çarptırıldı

11 Ocak 2019 - 16:41
Reklam

SAMSUN HABER - 6 Aralık 2018’de Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde ördekleri katleden M.A ve H.T isimli şahıslar, “4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet” suçundan Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince toplam 22 bin 595 TL para cezası aldı. 


Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 06 Aralık 2018 tarihinde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde meydana gelen ve 30 Aralık 2018 tarihinde yerel ve ulusal basında yazılı ve görsel olarak yer alan kaçak ördek avcılığına ilişkin “Kuş Cennetinde Ördek Katliamı” başlıklı haberlerin yayınlanmasına müteakip, Samsun İl Jandarma Komutanlığı’nca olay faillerinin yakalanması maksadıyla yapılan teknik ve istihbarı çalışmalar neticesinde olayın Cernek Gölü/Karaboğaz mevkii, Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında meydana geldiği tespit edilmiştir.
 
Samsun İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan istihbarı çalışmalar ve elde edilen bulgular sonucunda olay failleri M.A. ve H. T. isimli şahıslar hakkında “4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet” suçundan Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince toplam 22 bin 595 TL cezai müeyyide uygulanmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü