google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Kurz: "Bu Ülkede Kalmak İsteyen Mülteci Değerlerimizi...
Reklam

Kurz: "Bu Ülkede Kalmak İsteyen Mülteci Değerlerimizi Öğrenmek Zorunda"

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, iltica başvuruları kabul edilen mültecilere “demokrasi, eşitlik ve özgürlükleri” içeren değerler dersi vereceklerini .

20 Kasım 2015 - 10:28

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, iltica başvuruları kabul edilen mültecilere “demokrasi, eşitlik ve özgürlükleri” içeren değerler dersi vereceklerini açıklayarak, “Mülteciler bu ülkede kalmak istiyorlarsa bu ülkenin değerlerini öğrenmek ve riayet etmek zorundadır” dedi.


Entegrasyon Bakanı da olan Sebastian Kurz ile entegrasyon Komisyon Başkanı Dr. Heinz Fassman düzenlediği basın toplantısında, mültecilerin entegrasyonu için hazırladıkları 50 maddelik paketin detaylarını paylaştı. Göçmenlerin topluma uyum sağlamasını istediklerini belirten Kurz, bu yıl sonuna kadar yaklaşık 40 bin sığınmacıya mülteci statüsü verileceğini söyledi. Mültecilere Almanca, pedagoji, hukuk devleti, demokrasi, eşitlik ve özgürlük konularını içeren zorunlu değerler eğitimi verileceğini kaydeden Kurz, “Mülteciler bu ülkede kalmak istiyorlarsa bu ülkenin değerlerine öğrenmek ve riayet etmek zorundadır” dedi. Sığınmacılara en az 8 saat zorunlu Avrupa değerleri dersi verileceğini belirten Kurz, Almanca kursu ve değerler derslerine katılmayanların cezalandırılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber -  9 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 9 Temmuz güncel altın fiyatları