Kundak: Terme’de çalışmalar yeterli değil
Reklam

Kundak: Terme'de çalışmalar yeterli değil

CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, Terme'de derelerde drenaj ve ıslah çalışmalarının yeterli seviyede yapılmadığını belirterek, "İlçe derelerinden bir an önce çalışma başlatılmazsa, bu sel son olmayacak" dedi

24 Haziran 2019 - 13:31

SAMSUN HABER - CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, CHP Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Atilla Tekcan, Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Hüseyin Kaya, Terme CHP İlçe Başkanı Hasan Pekgöz, sağanak yağışın sele yol açtığı Terme İlçesi'ne giderek bölge halkına ve mahalle muhtarlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Heyet, sel ve su baskını yaşanan bölgelerde inceleme ve değerlendirme yaptı.

BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALINMALI
Terme'de seli önlemek için bir an önce önlemler alınması gerektiğini kaydeden CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, "Terme'de yaşanan sel felaketi ilk değil. Ve gerekli önlemler alınmadığı taktirde son olmayacak. Terme İlçesi'nde bulunan derelerin drenajlarının ve ıslah çalışmalarının yeterli seviyede yapılmaması bölgede sel ve heyelana sebep olmuştur.
 1994'te Terme Belediye Başkanının hayatını kaybetmesine yol açan bir sel felaketi yaşanmıştı. 25-30 sene öncesinden bu durum belli ama hiçbir çözüm üretilmemiştir. Bölge 
sakinleri ile görüştük, bu konu ile ilgili projenin olduğu ancak ihalede çıkan anlaşmazlıklar ve sorunlar nedeni ile bir türlü faaliyete geçirilmediğini öğrendik" diye konuştu.
BU HEPİMİZİN SORUNU
 Kundak açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Devletimizin bu sorun hakkında kesin çözüm yollarını üretmesini temelli ediyoruz. Sayın Vali'miz ve ilgili kurum müdürleri ile görüşme yapacağız. Özellikle alt yapı çalışmları için gerekli desteği vermek adına şimdiden Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği'nden (TMMOB) ve Çevre Mühendisi arkadaşlarımızdan burada inceleme yapılmasını ve en azından proje konusunda yardımcı olmalarını rica edeceğiz. Bu sadece Termelilerin sorunu değil hepimizin sorunu."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu emekli öğretmen hayatını kaybetti 
Samsunlu emekli öğretmen hayatını kaybetti 
Samsun'da karantinada tutulan öğrenci  Kim 500 Milyar İster'de o günleri anlattı
Samsun'da karantinada tutulan öğrenci  Kim 500 Milyar İster'de o...