Köy okuluna Bayram sürprizi
Reklam

Köy okuluna Bayram sürprizi

Samsun Mesleki Eğitim Merkezi'nde 'kuaförlük' eğitimi gören öğrenciler, Canik İlçesi kırsalında yer alan Düzardıç İlkokulu öğrencilerine yönelik 'Bayram Öncesi Saç Bakımı' etkinliği düzenledi

30 Mayıs 2019 - 14:55
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun'un İlkadım İlçesi'ndeki Mesleki Eğitim Merkezi, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanısıra sosyal, kültürel etkinlikleriyle de dikkatleri çekiyor. Merkez'de eğitim gören öğrenciler, beraberinde öğretmenleriyle birlikte Canik İlçesi kırsalında yer alan ve kent merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Düzardıç İlkokulu'na giderek öğrencilerin saç bakımlarını yaptı.

ERKEKLERE TRAŞ, KIZLARA ÖRGÜ
Samsun Mesleki Eğitim Merkezi'nde 'Kuaförlük' eğitimlerini sürdüren 9 öğrenci, Merkez'in Müdür Yardımcısı Hıdır Diler, öğretmenler Malik Güleçyüz, Hatice Kurt ve Nazan Aksu ile birlikte Düzardıç İlkokulu'na giderek burada 'Bayram Öncesi Saç Bakımı' etkinliği düzenledi. Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, ilkokuldaki kız öğrencilerin saçlarına yıkama, fön, örgü gibi uygulamalar yaparken erkek öğrencilerin ise saçlarını kesti, bakımını yaptı. Toplam 57 öğrenci yaklaşık 2 saat süren etkinlik sonrasında bayram öncesi saç bakımlarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

DÜZARDIÇ SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR
Etkinlik ile ilgili bir açıklamada bulunan Samsun Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Şahin, "Gençlerimizi meslek edindirmeyi amaçlayan Merkezimiz, bu yöndeki başarılı çalışmalarına sosyal ve kültürel faaliyetleri de ekledi. Öğrencilerimizi zaman zaman ilimizin çeşitli bölgelerindeki okullarında öğrencilerimizle buluşturarak eğitimini aldıkları meslek dallarında pratik yapmalarını sağlıyoruz. Böylece öğrencilerimiz kendilerini geliştirirken önemli sosyal faaliyetlere de imza atmış oluyorlar. Son olarak da kent merkezinden kilometrelerce uzaklıktaki bir okulumuzda çocuklarımıza saç bakımı yaparak bayram öncesi onları sevindirdiler. Düzardıç İlkokulu yöneticilerinin ve mahalle sakinlerinin öğretmen ve öğrencilerimize gösterdikleri yakın ilgi ve ettikleri teşekkürler, bizler için en büyük ödül oluyor" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü