Reklam
Kavak’ta fırınlar denetim altında
Reklam

Kavak'ta fırınlar denetim altında

Kavak Belediye ekipleri ilçe genelinde ekmek ve unlu mamullerin üretimlerinin yapıldığı fırınlarda hijyen denetimi yaptı

19 Mart 2020 - 16:14

SAMSUN HABER - Kavak Belediyesi zabıta amirliği ekipleri,  ilçeden ekmek, pide ve unlu mamuller imalatlarının gerçekleştirildiği işletmelere sabaha karşı yaptığı ani baskınlarla hijyen denetimi yaptı. Denetimlerde ekmeklerin gramajı, fırınların temizliği, etiket ve ambalajlama kontrollerine kadar imalatın tüm aşamaları büyük bir titizlikle incelendi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, denetimlerin bundan sonraki günlerde de devam edeceğini söyledi. Korona virüs vakalarından sonra ilçe genelinde ilaçlama çalışmaları yanında halk sağlığını direkt ilgilendiren gıda alanında da çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Sarıcaoğlu, "Halkımızın sağlığı için başta fırınlar olmak üzere lokanta ve gıda üzerine çalışan iş yerlerinde denetimler yapıyoruz. İnsan odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde zabıta ekiplerimiz hemşehrilerimizin sağlıklı hijyen ve gramaj kurallarına uygun ekmek ve diğer unlu mamulleri tüketmeleri için denetimler yapıyorlar. Bu çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek. Ekiplerimizin yaptığı çalışmalarda sağlıklı üretim yapan tüm esnafımız da teşekkür ederim" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
BAŞKAN AKSU'DAN ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI 
SAMPA'DAN YÜZ SİPERİ ÜRETİMİNE DESTEK
SAMPA'DAN YÜZ SİPERİ ÜRETİMİNE DESTEK