google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Kavak Sağlıkta Çağ Atlıyor

Kavak Sağlıkta Çağ Atlıyor

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, 20 milyon liraya mal olacak Kavak Devlet Hastanesi’nin temelinin önümüzdeki günlerde atılacağını söyledi

01 Ağustos 2019 - 17:29

SAMSUN HABER - Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Devlet Hastanesi’nin temelini önümüzdeki günlerde atılacağını belirterek, “Halkımıza verdiğimiz bir sözümüz daha yerine geldi. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak hastanemiz ilçeme ve halkıma hayırlı olsun” dedi.
Sekiz dönüm alan üzerine kurulacak yeni Devlet Hastanesi her odasında banyo ve tuvaleti ile 5 yıldızlı otel konforunda inşa edilerek bir yıl içinde ilçe halkına hizmet vermeye başlayacak. Gerçekleşen proje ile Kavak’ın sağlık alanında önemli bir açığının kapanacağını söyleyen Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, içinde dâhiliye, kulak burun boğaz, göz, genel cerrahi, cildiye, çocuk gibi hemen hemen tüm branşların yer alacağı yeni Devlet Hastanesi ile ilçenin gelişiminde çıtasının yükselteceğini belirtti.
KARAASLAN VE MİLLETVEKİLLERİ DESTEKLEDİ
Sarıcaoğlu, “Görevde olduğumuz süre içinde hemşerilerimize ne söz verdiysek hepsini sırasıyla yerine getirdik ve getiriyoruz. Yeni Devlet Hastanesi de bunlardan birisiydi. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, Eski Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan ve Milletvekillerimizin destekleri ile Kavak sağlık alanında çok önemli bir yatırıma daha kavuşuyor. Bundan sonra hiçbir hemşerimiz gerek muayene ve gerekse ameliyat için başka illerin yolunu tutmayacak. Yaptığımız projeler ve çalışmalarımız ile her zaman başkalarının hayal olarak gördüğü hizmetleri ilçemize kazandırdık. Bundan sonra da kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KAVAKLI HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK
Bugün yaptıkları çalışmalar ve geliştirdikleri projeler ile gelecek yılların modern ilçesini inşa ettiklerini dile getiren Başkan Sarıcaoğlu, “ Gelişmişlik yolunda hızla mesafe alan Kavak, yapacağımız ve halen devam eden projelerimizin de tamamlanması ile çok farklı bir kimlik ve görünüme kavuşacaktır. Yeni TOKİ binaları, yakında tamamlanacak olan Kampüs Cezaevi, Osmanlı ve Selçuklu izlerini taşıyacak yatay mimari ile hayat bulacak 400 konutluk yeni mahallemiz, millet parkımız, öğrenci yurtları ve daha birçok proje ile beş yıl içinde Kavak nüfusu en az yüzde 50 daha artacaktır. Biz Kavak ve Kavaklıya hizmet için yola çıktık şimdi de insanlarımızı layık oldukları en güzel hizmetler ile buluşturmak için çalışıyoruz”  diye konuştu.

Devlet hastanesini yapacak firma sahibi Umut Sayar ise, “Önümüzdeki günlerde inşasına başlayacağımız hastane binamızı sosyal donatıları ile günümüzün en son teknolojisine göre yapacağız. 1 yıl içinde de tamamlayarak halkımızın kullanımına hazır hale getireceğiz. Hastane içinde 2 ameliyathane, morg ve otopsi bölümü gibi her türlü donanım olacak” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi