Reklam
Kavak 15 Temmuz’da tek yürek oldu
Reklam

Kavak 15 Temmuz'da tek yürek oldu

Kavaklılar 15 Temmuz direnişinin 3. yılında tek yürek oldu. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Bu millet 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdi ki bayrağına, geleceğine, değerlerine uzanan eli kırar” dedi

16 Temmuz 2019 - 09:56

SAMSUN HABER - 15 Temmuz direnişinin 3. yılında yapılan etkinliklerde Kavak halkı tek yürek oldu. Program kapsamında Milli Birlik yürüyüşü düzenlendi. Ardından Kardelen düğün salonunda yapılan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde konuşan Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, “Bu millet bayrağına uzanan eli kırar” derken Kaymakamı İbrahim Engin Şenay’da “ Dünya 15 Temmuz’da Türk'ün destan olmayı değil destan yazmayı sevdiğini bir kez daha gördü” diye konuştu.

YOĞUN KATILIM
Hükümet Konağı önünden İlçe Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Osman Atlı, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, ilçe Milli Eğitim Müdürü, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüş, ilçe halkının sevgi ve destek gösterileri altında yapıldı.

KURAN-I KERİM OKUNDU
Daha sonra Kavak Kardelen düğün salonunda gece boyunca süren anma programı yapıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede 15 Temmuz gecesine ilişkin slayt gösterimleri yapıldı. İlahiler ve şiirler okunarak programa katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kavak Çok Amaçlı Kardelen düğün salonunda yapılan programda konuşan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, emperyalist güçlerin ülkemiz üzerindeki emellerinin kuruluşundan bu yana hiçbir değişikliğe uğramadığını söyledi.

SIRTIMIZI YERE GETİREMEYECEKLER
Türk milletinin daima uyanık ve birlik beraberlik içinde olması gerektiğini belirten Sarıcaoğlu, “Bizim ülkemiz üzerindeki tüm bu oyunlara karşı büyük gücümüz birliğimiz ve kardeşliğimiz olacaktır. Bizler sımsıkı birbirimize sarıldığımız sürece hiçbir güç bu milletin sırtını yere getiremeyecektir” diye konuştu.

MİLLET O ELLERİ KIRIYOR
15 Temmuz’un emperyalist güçlerin FETÖ eliyle bu cennet vatanı bölme, parçalama ve kardeşi kardeşe düşürme hareketi olduğunu kaydeden Sarıcaoğlu, "Bu emperyalist sistemin ülkemiz üzerindeki bakışları bugüne kadar değişmedi. Bundan sonra da değişmeyecek. İşte ülkemiz savunması için S400 alıyoruz, ayağa kalkıyorlar. Demek ki bundan rahatsız olmalarının bir nedeni var. Onun için biz kendi savunmamızı güçlendirmek zorundayız. Ona göre önlemlerimizi almak zorundayız. Bunun için kadınlarımıza da çok büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızı vatan, bayrak ve millet sevgisi ile yetiştirmeliyiz. Birbirimize daha çok bağlı olmalıyız. Ama tüm dünya bir kez daha gördü ki bu millet, bayrağına, demokrasiye, ülkenin geleceğine, değerleri ve inançlarına uzanan elleri kırıyor.”

TÜRK DESTAN YAZMAYI SEVER
Daha sonra söz alan Kavak Kaymakamı İbrahim Engin Şenay yaptığı konuşmasında FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimi karşısında kenetlenen milletin bir destan yazdığını söyledi. Şenay, “15 Temmuz bu milletin yazdığı bir destandır. Dünya devletleri arasında en fazla destanı olan bir ülkeyiz. Bu millet hiçbir zaman destan olmayı sevmemiştir, çünkü bu millet destan olmaz sadece destan yazar" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Samsun'a ateş düştü
Samsun Haber - Samsun'a ateş düştü
Samsun Haber - Ünlü oyuncular Samsun'da
Samsun Haber - Ünlü oyuncular Samsun'da