Karaaslan Berat Kandili’ni kutladı
Reklam

Karaaslan Berat Kandili'ni kutladı

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Berat Kandilini kutladı. Karaaslan: "On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi bu özel gece, ruhumuza ağır gelen sıkıntılardan berat etmemiz için bir fırsat sunmaktadır" dedi

06 Nisan 2020 - 12:15

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Af, merhamet ve mağfiret vesilesi mübarek Berat Gecesi’ne Cenâb-ı Hakk’ın lütuf ve inayetiyle bir kez daha erişmenin huzurunu yaşıyoruz. On bir ayın sultanı, sabır ayı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi bu özel gece, ruhumuza ağır gelen sıkıntılardan berat etmemiz ve esenliğe kavuşmamız için bir fırsat sunmaktadır. En derin anlamı bağışlanma olan beratın; bedenlerimizin hastalıklardan, ruhlarımızın günahlardan arınmasına vesile olması duasıyla Rabb’imizin sonsuz mağfiretine sığınıyor, insanlığın huzur ve selameti için ellerimizi semaya kaldırıyoruz. Tüm insanlığı etkileyen, bedenlerin sıhhatini bozan bir virüsle mücadele ettiğimiz bu dönemde inancımızın, medeniyetimizin ve geleneklerimizin bize öğrettiği şekilde dayanışma duygumuzu ve yardımlaşma iştiyakımızı zirvede tutuyor, büyüklerimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyor, gönüllerini ve dualarını almaya gayret gösteriyoruz. Yüce Mevla’mızdan niyazımız; bu zorlukta dirayetimizi ve sabrımızı çoğaltması, hayırlı amellerimizi artırmasıdır. Salgın hastalık nedeniyle bir süredir uzak kaldığımız camilerimizi yeniden coşkuyla dolduracağımız, Rabb’imizin huzurunda omuz omuza saf tutacağımız, büyüklerimizle yeniden bir araya gelip paylaşımlarımızı çoğaltacağımız huzur dolu ve sağlıklı günlerin yakın olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni tebrik ediyorum. Affımızı ve kurtuluşumuzu umduğumuz bu mübarek gece vesilesiyle yaşadığımız sıkıntıların bir an önce son bulmasını diliyorum. Vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Yüce Mevla’mdan rahmet niyaz ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor