Reklam
Karaaslan: "15 seçimden birinci çıkmak büyük...
Reklam

Karaaslan: "15 seçimden birinci çıkmak büyük başarıdır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti'nin 17 yılda girdiği 15 seçimden birinci çıktığını belirterek, "Bu büyük bir başarıdır" dedi

20 Nisan 2019 - 15:11

SAMSUN HABER - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bir belediye başkanının başarılı olmasındaki en önemli anahtarlarından birinin partisinin teşkilatlarıyla iyi ilişkiler kurmasından geçtiğine işaret eden Karaaslan,  "Bir şehirde güçlü bir başarı varsa o, birliktelikten gelmektedir. Birlik ve beraberlikte sorun varsa başarı mümkün değildir" ifadesini kullandı.

BÜTÜN DÜNYA GÖRDÜ
Özellikle bu seçimde çok büyük bir başarı elde ettiklerini, bunu gölgeleyecek hiçbir şeyin ön plana çıkarılmaması gerektiğini dile getiren Karaaslan, "17 yıllık AK Parti iktidarının girmiş olduğu 15 seçimden de birinci çıkması, büyük bir başarıdır. Bütün dünya ve Türkiye şunu gördü ki bu yapılar ne kadar bir araya gelirse gelsin, topu da gelse bunların Türkiye'de iktidarı elde edebilecek çoğunluğa kavuşmaları mümkün değil" diye konuştu.

ANALİZLER YAPIYORUZ
Karaaslan, AK Parti'nin 2023 yılına kadar iktidarda olacağını hatırlatarak, şöyle devam etti: "Türkiye'de belediye başkanlıklarının çoğunu da bizim partimiz kazandı. Kazanamadığımız belediyelerde de 'Neyi eksik bıraktık?' diye detaylı analiz yapıyoruz. Bırakın şehirleri, ilçe ilçe, mahalle mahalle analiz yapıyoruz. Yani 'O mahallede daha önceki seçimde öyle değildi, neden böyle oldu?' diye sorguluyoruz, sorgulamaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız da Türkiye'yi şehir şehir, ilçe ilçe gezdi. Vatandaşlarımızın davetlerini geri çevirmedi. Gençlerle, kadınlarla bir araya geldi. Hatta günde 3 şehre gidip miting yaptı. Allah razı olsun. Genelde komutan karargahta durur ve yönetir ama bizim komutanımız karargahta dünya ve Türkiye'nin meselelerini yönetirken sahada sokak sokak, mahalle mahalle, miting miting gezdi. O yüzden bizde yorulmak yok. Çünkü bizim yorulmayan bir Genel Başkanımız var. Diğer partiler hiç bu kadar sahaya inme nezaketinde bulunmadı."

 TÜM MAZLUM COĞRAFYALARDAN SORUMLUYUZ
Umutla Türkiye'ye gözlerini dikmiş bekleyenlerin umudu olacaklarını vurgulayan Karaaslan, "Türkiye'yi umut, güvenli bir liman olarak gören, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye'ye ellerini semaya açıp dua eden milyonlar var. O yüzden sorumluluğumuz sadece Türkiye değil, tüm mazlum coğrafyalardır. Bu bilinçle hareket edebilmeliyiz. İnsan insana küsebilir, kırılır ve sonra barışabilir ama insan davasına küsmez. Çünkü o bizim ortaklığımız, aynı hedefe doğru yürüdüğümüz gayemizdir. Davaya küsmek diye bir şey olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Meteorolojiden sis uyarısı
Meteorolojiden sis uyarısı
Samsun'da 8 yaşındaki üvey kızına tecavüz
Samsun'da 8 yaşındaki üvey kızına tecavüz