google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İYİ Parti Atakum’da gizli delege seçimi iddiası
Reklam

İYİ Parti Atakum'da gizli delege seçimi iddiası

İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı'nda yapılan delege seçimlerinin üyelerden gizlendiği ve kurucu üyelerin delege yapılmadığı iddia edildi. Başkan Çam, ''Listeler, 15 gün askıda kaldı'' diyerek iddiaları yalanladı

31 Ocak 2020 - 17:36

SAMSUN HABER - İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı'nın 26 Ocak'ta yaptığı delege seçimlerinin üyelerden gizlendiği ve delegelerin İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı tarafından atılan tebrik mesajıyla delege seçildiğini öğrendikleri iddia edildi. 

KURUCU ÜYELER DELEGE YAPILMADI
 İYİ Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Yunus Koloğlu ve çok sayıda kurucu üyenin delege olamadığı da öğrenildi.

DELEGE OLDUKLARINI MESAJLA ÖĞRENDİLER

Mesajla delege olduğunu öğrenen İYİ Parti üyeleri, oldukça şaşırdıklarını ve bu durumun gizli tutulmasını anlayamadıklarını söyledi.

İDDİALAR ART NİYETLİ
Konuyla ilgili iddiaları sorduğumuz İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, delege seçimlerinden 15 gün önce 627 üyeye mesajla, sosyal medya aracılığıyla ve listeleri askıya asarak bilgilendirme yapıldığını kaydetti. Çam, "Bu iddialar, art niyetlidir" dedi.

BİLGİ VERMEK ZORUNDAYIZ
Tüzük gereği haberisiz seçim yapılamayacağını kaydeden Başkan Çam, "627 üye ile delege seçimine gittik. 627 üyeye delege seçiminden 15 gün önce gerek mesajla, gerek İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından, gerekse de askıya asılmak suretiyle bilgilendirilmesi yapıldı. Bu zaten bizim tüzüğümüzün gereği. Bunu yapmak zorundayız. Gelip haberim yok diyorsa bir art niyet vardır. Kendi verdiği telefon numarası yanlış olabilir. Sosyal medya hesabına bakmamış ya da partiye gelip askıdaki listeden isimli kontrol etmemiş olabilir. Bu iddia üyelerin takip etmediği anlamına geliyor. Biz bilgilendirmek zorundayız. Bu bizim yasal zorunluluğumuz" diye konuştu.

TÜZÜK OKUMADAN KONUŞUYORLAR
Çarşaf liste ile seçime gittiklerini kaydeden Çam, "627 üyeden 400 üyeyi, kendimiz aday göstermek zorundayız. Aynı zamanda ilçe başkanlığının aday gösterdiği isimler dışında da her bir üyenin seçim günü sabahına kadar ikametgâh adresi ile ben aday olmak istiyorum deyip, listeye adını yazdırma şansı da var. Bu şekilde de  yaklaşık 30 başvuru oldu. Dolayısıyla hem ilçe başkanlığı tarafından aday gösterilenler hem de bireysel olarak aday olmak istiyorum diyen herkesin ismi o çarşaf listede vardı. Biz de bu adaylıkları bildirdik. Bakmadan şikayet etmeleri enteresan geliyor. Bunun aleyhe seçim çalışması olduğunu düşünüyorum. Ben bir hukukçuyum. Yani başına neler gelebileceğini bilen en iyi insanlardan biriyim. İddia edilenleri gerçekleştirmiş olmam mümkün değil. Bir seçim için kendi sabıkamı lekeler miyim?  Adamlar, tüzük  okumadan seçime gelmişler ağzına geleni konuşabiliyorlar" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - 7 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 7 Temmuz güncel altın fiyatları