Reklam
İnternet Medyası Yasa Tasarısı TBMM gündeminde
Reklam

İnternet Medyası Yasa Tasarısı TBMM gündeminde

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, internet medyası için çıkartılması beklenen yasa tasarısını TBMM’ye taşıdı. Başevirgen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a bu yasa tasarısının, ne zaman hayata geçirileceğini sordu

12 Aralık 2018 - 17:02

Basın Kanunu’ndan yararlanamayan internet medyasının bu sorununu TBMM’ye taşıyan CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, İletişim Başkanlığı Bütçe Görüşmeleri’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, bu yasa tasarısının ne zaman hayata geçirileceğini sordu.

BİK ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

Başevirgen Oktay’a yönelttiği soruda şu ifadelere yer verdi: “İnternet medyası çalışanları hali hazırda basın işçisi sayılmıyor. Sarı basın kartı alamıyor ve yıpranma payı hakkından mahrum ediliyor. Basın İlan Kurumu ise internet sitelerine ilan vermeyerek hem haber sitelerinin hem de çalışanlarının mali zorluklar yaşamalarına neden oluyor. Bu sektörde emek veren basın emekçisinin merakla beklediği bir yasa tasarısı var.  İnternet medyasını basın kanunu kapsamına alan yeni medya yasa tasarısı ile ilgili bu düzenlemeyi ne zaman yapacaksınız?”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı