İlkadımlı sporculardan büyük başarı
Reklam

İlkadımlı sporculardan büyük başarı

Spora ve sporculara her zaman destek veren İlkadım Belediyesi kick boks sporcuları Erzurum'da yapılan Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda büyük bir başarıya ima attı. Sporcular şampiyondan 23 madalya ile döndü

11 Temmuz 2019 - 15:25
Reklam

SAMSUN HABER - Türkiye Kick Boks Federasyonu Erzurum Kongresi’nin 100. yılı dolayısıyla Erzurum'da Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Ferdi Kick Boks Şampiyonası düzenledi. Şampiyonada  (Point Fighting, Light Contact ve Kick Light) mücadele eden İlkadımlı sporcular, büyük başarılara imza attı. 69 ilden 4 bin sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası'nda İlkadım Belediyesi kick boks sporcuları beş altın, on gümüş ve sekiz bronz madalya aldı. Şampiyona sonrası İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde, Antrenörler Fatih Karagül, Kerim Güzel, Eray Yılmaz, Özgür Arlı yönetiminde uluslararası ve ulusal müsabakalarda toplam 60 madalyayı İlkadım'a getiren sporculara sürpriz moral ziyareti gerçekleştiren İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve İlkadım Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hakan Karaman madalya sevincini sporcularla paylaştı. 
TÜM SPORCULARIMIZI KUTLUYORUM
Sporcuları tebrik eden İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, "Uzun ve yorucu bir çalışma gerektiren kick boksa gönül vermiş, Minikler, Yıldız ve Gençler Kategorileri olmak üzere diğer kategorilerde eğitim gören yaklaşık 250 sporcumuzu hepsini kutluyorum. İlkadım Belediyemiz sporun her dalında önemli başarılar elde eden gençlere ve çocuklara sahip. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olacağımızın bilinmesini istiyorum. Amacımız bütün çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayıp, yetenekli gençlerimizi keşfederek onların önünü açmaktır. Sporla uğraşan çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sağlayarak sokağın olumsuz koşullarından da uzak kalacaklardır" diye konuştu.
BAŞKAN DEMİRTAŞ'A TEŞEKKÜR ETTİ
11 yıldır kick boks antrenörlüğü yaptığını dile getiren Fatih Karagül, ''1 sporcumuz büyükler Dünya Şampiyonası’nda Bosna Hersek'te, 3 sporcumuz Avrupa Gençler Şampiyonası'nda Macaristan'da, 5 sporcumuz Avrupa Şampiyonası'nda Antalya'da mücadele edecek. Şu an milli takımızda ter döken 10 sporcumuz bulunuyor. Bu da bize daha çok çalışma, azim ve gurur veriyor. Bize desteklerini esirgemeyen başta İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a ve bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun’da 4 bin 957 aracın geçişine izin verilmedi
Samsun’da 4 bin 957 aracın geçişine izin verilmedi
Türkiye’de yeni dönem bugün başladı
Türkiye’de yeni dönem bugün başladı