İlkadım Kavaklılar Derneği’nden  birlik ve beraberlik örneği
Reklam

İlkadım Kavaklılar Derneği'nden  birlik ve beraberlik örneği

İlkadım Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlediği tirit gecesinde birlik ve beraberlik örneği sergiledi. Dernek Başkanı Kaya, “İlimizi ve ilçemizi daha refah seviyeleri getirebilmek için çalışacağız” dedi

11 Ocak 2020 - 11:54 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 - 12:08
Reklam

SAMSUN HABER - Yeni Kurulan İlkadım Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Rüya Park Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği tirit gecesinde Kavaklıları bir araya getirdi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede yönetim kurulu da tanıtıldı. Geceye, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Erişgin, AK Parti Samsun meclis üyesi Yılmaz Karagöz ve çok sayıda Kavaklı katıldı.
İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ
Gecenin açılış konuşmasını yapan İlkadım Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Levent Kaya, derneğin 2019 yılında kurulduğunu hatırlatarak, “Yeni kurulan derneğimizi tanıtım amaçlı düzenlediğimiz, tirit gecesinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Derneğimiz, ilimizde bulunan hemşerilerimizin tanışmasını ve kaynaşmasını birbirleri ile yardımlaşmasına sağlamak amacıyla kurulmuştur. İlimizde bulunan tüm kurum ve kuruluş sivil toplum kuruluşları ile ilgili işbirliği yaparak, ilimizin sosyal kültürel ve kaynaşmaların da etkin rol oynamak uzlaşmacı bir tavırla ilimizi ve ilçemizi daha refah seviyeleri getirebilmek için bu doğrultuda işbirliği yapmaya hazırız. Kuruluşundan bugüne kadar ilimizde sivil toplum kuruluşlarının başında etkin rol oynayan şahsımın da iki dönem genel sekreterliğini yapmış olduğum Kavak Dernekler Federasyonumuzun vizyon ve misyonuna katkıda bulunmak en büyük temennimiz. Bu nedenle de federasyonumuzun, vereceği her türlü görev bizim için sorumluluk arz etmektedir. Tirit gecemize katılımlarınızdan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

İLKADIM KAVAKLILAR DERNEĞİ İLE DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ
İlkadım Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile daha güçlü olacaklarını kaydeden Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Erişgin, “Nisan ayından göreve geldiğim bu güne kadar federasyona üye olmaları için 4-5 derneğimizle istişare yaptık. Yeni kurulan İlkadım Kavaklılar Derneği’ni en kısa zamanda 61’inci dernek olarak federasyonumuza katacağız. En kısa zamanda federasyonda 66 sayısına ulaşacağız. Kavaklı hemşerilerimle burada olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. İyi ki varsınız. Çoktandır burada görmediğiniz kişilerle, birlik ve beraberlik içerisinde olmak gerçekten güzel bir duygu. Yeni kurulan derneğimizin başkanına yönetim kuruluna ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
TİRİT KAVAKLININ HAS MESELESİDİR
AK Parti Samsun belediye meclis üyesi Yılmaz Karagöz, “Tirit meselesi Kavaklı’nın has meselesidir. Tirit Kavak’ta, Samsun iç bölgesinde aynı minvalde pişirilip yenilen, ancak yenmekten ziyade anlamı bir araya gelmek ve dostların buluşması olan bir milli yemektir.  Kavaklılar, Havzalılar, Ladikliler ve  Vezirköprülüler, 1 sene içerisinde kış mevsiminde tirit yemezse, kendini mutsuz hisseder. Dostlarını çağırmazsa, daha da mutsuz hisseder. Bu nedenle bu geceyi düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum. Kendilerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum Bizler Kavak’taki birlik ve beraberliğin tesisi için bugüne kadar çalıştık, çabaladık. Hiçbir kuvvet Kavaklı’nın arasında bulunan ilişkiyi, birlik ve beraberliği bozamaz” şeklinde konuştu.
BEN DEĞİL BİZ VARIZ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise, “Tirit, birlik ve beraberliğin bir nişanesi. Kavaklar için birlik her şeyin üzerindedir. Ben değil, biz varız. Biz her zaman olacağız. Her yerde olacağız. Hep birlikte olacağız” dedi.
BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZ BOZULMASIN
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, tirit gecesinde Kavaklılarla birlikte olmaktan onur duyduğunu belirterek, “İlkadım Kavaklılar Derneği'nin yönetim kurulu başkanı ve ekibini tebrik ediyorum. Çok güzel bir ekip oluşmuş. Çok saygın, birbirinden kıymetli arkadaşlarımız var. Rabbim, İnşallah güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Tirit,  muhabbet yemeğimiz, sohbet yemeğimiz. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, samimiyetimizi bozmasın. Ülkemizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Böylesine güzel bir program tertipleyen ve hemşerilerimizin bir araya gelmesine vesile olan İlkadım Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
CANİK’E DE KAVAKLILAR DERNEĞİ İSTİYORUZ
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Canik’te de bir Kavaklılar Derneği olmasını istediklerini vurgulayarak, “Tirit bahanesi ile bu gece bizleri bir araya getiren İlkadım Kavaklılar Derneği başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Birlik ve beraberlik olduğu müddetçe Samsun kazanacak, ülkemiz kazanacak. En yakın zamanda Canik’de de bir Kavaklar Yardımlaşma Derneği olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

TİRİT GECELERİ DEVAMLI OLMALI
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “Bölgemizin çok önemli birleştirici yemeği olan tirit gecemizde birlikte olmanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tirit gecelerinin devamlı olmasını ve bölgemizin bu konuda tanıtılmasını diliyorum” dedi. 
BU GECELERE İHTİYACIMIZ VAR
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ise, “Bugün komşuluğun ve dostluğum bittiği bu dönemde, böyle gecelere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Tirit Orta Asya'dan gelen bir geleneğimiz. Bunu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum birlik ve beraberliğimiz daim olsun.”

İlkadım Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Yönetim Kurulu'nda ise şu isimler yer alıyor:

Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kaya
Yönetim Kurulu Üyeleri:
Yaşar Güngör
Naci Cingöz
Ahmet Algan
Hasan Sayal
Nadir Seyhan
Nadir Dirican
Ebru Akal
Tuğba Cingöz
Mustafa Umar
Ender Çıkla
İdris Kaya
Adem Karagöz
Şeref Demirtaş
Sedanur Keklik
 

 

2020/01/2020-01-11-11-58-02.jpg
2020/01/2020-01-11-11-58-27.jpg
2020/01/2020-01-11-11-58-34.jpg
2020/01/2020-01-11-11-58-40.jpg
2020/01/2020-01-11-11-58-48.jpg
2020/01/2020-01-11-11-58-54.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı