google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da sıkı denetim
Reklam

İlkadım'da sıkı denetim

İlkadım Belediyesi, kent merkezinde faaliyet gösteren lokanta ve restoranlarda hijyen ve ruhsat denetimleri yaptı. Ekipler 2 işyerine, ruhsatsız işyeri açma ve çalıştırmaktan para cezası kesti.

08 Ekim 2019 - 15:38

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, kent merkezinde faaliyet gösteren lokanta ve restoranlarda hijyen ve ruhsat denetimleri yaptı. Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, gıda denetim ekipleri  tarafından farklı noktalarda yapılan denetimlerde, lokanta ve restoranlar denetlenerek sağlık açısından hijyen kurallarına uygun olup olmadığı kontrol edildi.

29 İŞ YERİ DENETLENDİ
29 iş yerinin uymakla sorumlu olduğu tüm kuralları denetleyen ekipler, 3 işyerinin hijyen kriterlerine uygun çalışmadığını tespit etti. Ekipler, iş yerlerine eksiklerin giderilmesi için süre tanındı. 2 işyerine ise ruhsatsız işyeri açma ve çalıştırmaktan yazılı ihbarla para cezası kesildi.

İLKADIM'DA HALK SAĞLIĞI ÖN PLANDA
Özellikle gıdaya yönelik denetimlere büyük hassasiyet gösterdiklerini kaydeden İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı; İlkadım ilçemiz şehrimizin tanıtımı ve turizm açısından önemli bir noktaya sahip. Halk sağlığının korunması ve gıda güvenliği konusunda denetimlerimiz periyodik olarak devam etmekteyiz. Hijyen kurallarına uyarak vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutan esnaflarımıza hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz''dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji'den Samsun'a sağanak yağış uyarısı
Samsun Haber - Meteoroloji'den Samsun'a sağanak yağış uyarısı
Samsun Haber - 6 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 6 Temmuz güncel altın fiyatları