İlkadım’da kulakların pası silindi
Reklam

İlkadım’da kulakların pası silindi

İlkadım Belediyesi THM Çocuk ve Gençlik Korosu, düzenlediği konserle ilk kulakların pasını sildi

13 Haziran 2019 - 13:06
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi THM Çocuk ve Gençlik Korosu, Atatürk Kültür Merkezi'nde muhteşem bir konser verdi. Türk Halk Müziği'nin sevilen eserlerin icra edildiği konser büyük beğeni topladı. Şef Ali Rıza Gündoğdu yönetiminde 50 kişiden oluşan koroda miniklerin göstermiş olduğu performans büyüklere taş çıkarttı. Türkü severlere unutulmaz bir gece yaşatan konser iki bölüm halinde gerçekleşti. Solo ve koro halinde yaklaşık iki saat süren konserde çocuklar, farklı yörelere ait 19 eseri icra etti. Koro Türk Halk Müziği'nin en güzel ezgilerini başarıyla seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde sahne alan konuk sanatçı Salih Gündoğdu'nun bağlaması eşliğinde söylediği türkülere, dinleyiciler alkışlarla tempo tuttu.

SANATA KATKI SAĞLIYORUZ

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,''Öncelikle bu güzel seslerin yetişmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Türküyü sevmek Türk'ü sevmek demektir. Türk Halk Müziğinin önemli ozanlarından ve sinema oyuncusu Yıldıray Çınar, Orhan Gencebay gibi şahsiyetleri sanat camiasına katan şehrimiz şimdi ise Salih Gündoğdu gibi mükemmel sesi müzik severlere kazandırdı. Bu manada çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle şehrimizde kültür ve sanat yaşamına belediye olarak büyük katkı sağlıyoruz'' dedi.

Konserin sonunda Koro Şefi Ali Rıza Gündoğdu ve konuk sanatçı Salih Gündoğdu'ya plaket ve çiçek takdimini İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, koro solistlerinin en küçüğü Nurteren Gülşen'e İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Yalçınkaya, koro büyüklerine ise İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Ekici yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Güncel altın fiyatları
Güncel altın fiyatları