Reklam
İlkadım’da kredi meclise takıldı
Reklam

İlkadım'da kredi meclise takıldı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, meclisten talep ettikleri 18 milyon kredi yerine, 6 milyon kredinin kabul edildiğini belirterek, "Bankadan kredi çıkarsa, bu para ile personelin eski alacakları eksik de olsa ödenecek" dedi

08 Ocak 2020 - 17:42

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi'nin piyasa borçları ve personel alacaklarını ödeyebilmek için meclisten talep ettiği 18 milyon TL’lik kredi kabul görmedi. Komisyon görüşmelerinde belediyeye 6 Milyon TL kredi yetkisi verildi. Konu ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kredi çıktığı takdirde personel alacaklarının 4'te 3'ünü ödeyebileceklerini söyledi.

4'TE 3'Ü ÖDENECEK
Başkan Demirtaş kredinin çıkması halinde geriye dönük olan personel maaşlarını ödeyeceklerini belirterek, "Belediye meclisimizde personellerin geçmiş alacakları ve piyasa borçlarının ödenmesi için 18 milyon TL’lik kredi talebimiz olmuştu. Komisyonda ve meclisimizde bu talebimiz 6 milyon TL olarak kabul gördü. Bu para ile işçilerin alacakları ödenecek, piyasa borçlarına aktarılmayacak. Toplam memur ve işçi alacağı 7,7 milyon TL. Bize meclisten ise 6 milyon kredi onayı geldi. Bu paranın da İller Bankası'ndan ne kadarı verilir, kesilir mi bilemiyoruz. 6 milyon TL kredimiz İller Bankası'ndan onaylanırsa, işçi ve memurların bu alacaklarının 4’te 3’ünü ödeyebileceğiz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu
Samsunlu asker İdlib'de şehit düştü
Samsunlu asker İdlib'de şehit düştü