google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da işçi alımı bayramdan sonraya kaldı
Reklam

İlkadım'da işçi alımı bayramdan sonraya kaldı

İlkadım Belediyesi’nde Mayıs ayı içinde gerçekleşmesi beklenen işçi alımlarının bayramdan sonraya kaldığı, alınacak işçilerin İŞKUR üzerinden alınacağı öğrenildi

26 Mayıs 2020 - 23:53
Reklam

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve ekibi tarafından seçim döneminde vaadedilen işe alımların bayram sonrasında gerçekleşeceği öğrenildi. Mayıs ayı içinde gerçekleşecek alımların İŞKUR üzerinde olacağı ifade edildi.

MAYIS AYI TARİH VERİLMİŞTİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın seçim çalışmaları kapsamında bir çok kişiye iş sözü verdiği herkes tarafından biliniyor. Seçimlerin ardından belediyenin ekonomik sıkıntı içinde olduğu gerekçesiyle işçi alımı yapılamamış, Başkan Demirtaş ve ekibi tarafından işçi alımlarının önce yılbaşında olacağı ifade edilmiş, ekonomik sıkıntıların aşılamadığı öne sürülerek Mayıs ayına ertelenmişti.

ÖZEL KALEMDE YOĞUNLUK VE RAHATSIZLIK

Verilen sözler ve işçi alımı yapılacağının duyulması üzerine özellikle Mayıs ayı içinde Özel Kalem Müdürlüğü’nde büyük bir yoğunluk yaşanmış, başta Başkan Demirtaş olmak üzere belediye yetkilileri bu durumdan oldukça rahatsız olmuştu.

25 KİŞİ İŞKUR ÜZERİNDEN

Belediye kulislerinde işçi alımının Mayıs içinde olacağı gündemdeki yerini korurken, alımların bayramdan sonra yapılacağı öğrenildi. 25 kişi olarak belirlenen listenin İŞKUR üzerinden alınacağı ve işbaşı yaptırılacağı ifade edildi. 

DEMİRTAŞ’IN HANGİ DENGEYİ GÖZETECEĞİ MERAK KONUSU?

Seçime girerken bir çok dengesi bulunan Başkan Demirtaş’ın hangi dengeyi gözetip işçi alımı yapacağı ve bunun sonucunda neler olacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x