google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da ilk borç taksiti ödendi
Reklam

İlkadım'da ilk borç taksiti ödendi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mayıs ayında 13 milyona yakın vergi tahsilatı sağladıklarını belirterek, “11 milyona yakın çek ödememiz vardı. Bunları kazaya uğratmadan ödemiş olduk” dedi

10 Haziran 2019 - 17:07 - Güncelleme: 11 Haziran 2019 - 10:54
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Meclisi 1. dönem haziran ayı 6. toplantısı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında, yeni hizmet binasında gerçekleştirildi. 
5 MİLYON TL KREDİ TALEBİ
Mecliste, 8 gündem maddesine dışında ek gündem maddesi olarak, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çöp toplama hizmetinde kullanılmak üzere 8 adet büyük çöp kamyonu için 3 milyon 440 bin, 7 adet küçük çöp taşıma kamyonu için 1 milyon 800 bin, 2 adet çöp taşıma kamyonu için 220 bin lira, olmak üzere toplam 5 milyon 480 bin TL İller Bankası’ndan kredi çekilmesi için teklif sunuldu.
İLKADIMLILARA TEŞEKKÜR
Ek gündem maddesini okunduktan sonra konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mayıs ayında 13 milyona yakın vergi tahsilatı sağladıklarını kaydetti. Geçtiğimiz ay vergilerini ödemeleri için vatandaşlara çağrıda bulunan Demirtaş, İlkadımlılara teşekkür etti.
DİĞER ÖDEMELER ÇOK YÜKLÜ DEĞİL
Demirtaş mayıs ayını kazaya uğramadan atlattıklarını belirterek, “Vergi ayında, vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Mayıs ayında 11 milyona çek ödememiz vardı. 13 milyona yakın vergi tahsilatı sağladık. Böylece bunları kazaya uğratmadan ödemiş olduk. Diğer aylarda da ödemelerimiz var ama bu kadar yüklü değil” diye konuştu.
PARAYI ALMANIN YOLLARINI ARAYACAĞIZ
Temizlik işleri için İller Bankası’ndan kredi almayı önemsediklerini ifade eden Demirtaş, “Temizliği ya biz yapacağız ya da ihale yönetimiyle dışarıdan hizmet alarak yapacağız. Şu anda personel hariç aylık 1.4 milyona varan bir temizlik ihalesi var. Bu da ciddi bir yük. Araçlarımızı kendimiz alırsak, personel dahil bu rakamın çok çok altında bu işleri yapabileceğimizi görüyoruz. Kredi alma konusunda şüphelerim var. Ama her şeye rağmen İller Bankası’ndan bu paranın almanın yollarını arayacağız” diye konuştu. Ek gündem maddesi oy birliği ile ortak komisyona havale edildi. 
MECLİS AĞUSTOSTA TATİL
Diğer  gündem maddeleri ortak komisyona ve imar komisyonuna havale edildi. Ayrıca, İlkadım Meclisi’nin ağustos ayında tatile çıkmasına karar verildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...