google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da ihtiyaç sahiplerinin yüzleri gülüyor
Reklam

İlkadım'da ihtiyaç sahiplerinin yüzleri gülüyor

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkezi  ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarıp, yüzlerini güldürmeye devam ediyor

02 Ağustos 2019 - 13:40
Reklam

SAMSUN HABER - İhtiyaç sahibileriyle yardımseverleri bir araya getiren İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkezi, alan el veren el arasında köprü oluyor. Yapılan yardımlar sayesinde yüzleri güldüren İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon merkezi, Derebahçe  Mahallesi Nuri Cedit Sokak'taki  ihtiyaç sahibi ailenin evini  baştan aşağı  yeniledi. İhtiyaç sahibi aileye kanepe, televizyon, çamaşır makinesi 3 'lü oturma grubu ve halıdan oluşan eşyalar  yardım yapıldı.

AKLA İLK GELEN YARDIM KURULUŞUYUZ
İkinci el eşya toplama ve bunları ihtiyaç sahipleriyle buluşturma çalışmalarını anlatan İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır, ''İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını yapıyor. Ardından görevli personel tarafından durumları incelenip onaylanıyor. Hayırseverlerden aldığımız eşyaları kendi atölyemizde yenilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırma noktasında halkımızın ilk aklına gelen bir yardım kuruluşu olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Sonrasında da bağışlanan eşyalar, yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor''dedi.

ZENGİNKEN FAKİR OLABİLİRİZ
Geleceğin iyilik dünyasını inşa etme noktasında hayırsever vatandaşlara seslenen Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, ''İhtiyaç sahiplerine bir yardım eli uzatmak isteyen vatandaşlarımız yıpranmamış, kırılmamış, temiz ve kullanılabilir halde olan ikinci el ev eşyaları toplayıp, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyoruz. Ekiplerimiz tarafından toplanan eşyaları, ihtiyaç sahipleri ise hiçbir ücret ödemeden alabiliyor. Eşyaların ulaşımı yine belediye ekiplerince sağlanıyor. Hiç unutmamalıyız güçlü iken, mağdur; zengin iken, fakir; veren el iken, alan el olabiliriz. Şu an elimizde fırsat varken yaptığınız bu bağışlar ile mağdur olan vatandaşlarımızı sevindirelim.Gelin bir vatandaşımızın evini hep birlikte güneş olalım'' diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu