google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da engeller kaldırılıyor
Reklam

İlkadım'da engeller kaldırılıyor

İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi engelli vatandaşlara sunduğu eğitim imkanları ile engelleri kaldırmayı hedefliyor. Başkan Demirtaş, “Engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

17 Şubat 2020 - 16:29

SAMSUN HABER -  İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde hizmet veren İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezi 6 – 55 yaş arası engelli vatandaşların sosyal yaşama dahil olmalarını sağlayacak eğitimlerle engelleri kaldırmayı hedefliyor. Toplam 65 engellinin eğitim gördüğü kurslara her geçen gün ilgi artarken ücretsiz olarak sağlanan kurslar için İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Verdiğimiz hizmetler ve projelerimizin tamamında engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

PROFESYONEL VE MODERN EĞİTİM
Alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde ve modern bir ortamda kurs görme imkânlarını yakalayan engelli vatandaşlar tarafından İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezine her geçen gün ilgi daha da artıyor. İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri merkezde aldıkları eğitim ile sosyal ilişkilerinde büyük gelişmeler yaşarken bir yandan da meslek sahibi olabilecekleri eğitimler alabiliyorlar. Bireysel ve grup eğitimlerin yanı sıra ahşap yakma, seramik yapımı ve bilgisayar kursu gibi kurslarla buluşan engelli kursiyerler kendilerine sağlanan imkânlar için İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür etti.

ENGELLERİ KALDIRMAK BİZİM ELİMİZDE
Belediye hizmetlerinin tamamında yapılan planlamada ilk sırada engelli vatandaşların düşünüldüğünü belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız her çalışmada şimdiye kadar olduğu gibi engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırmayı hedefliyoruz. Bunun için de fiziki imkanların en üst seviyeye çıkarılmasının yanı sıra her bir engelli vatandaşımızın kendi ayakları üzerinde durabilecekleri meslek edindirme kurslarımıza büyük önem veriyoruz. İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezimiz de tam da bu amaçla engelli vatandaşlarımıza farklı fırsatlar sunuyoruz. Hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında başarı yakalayabilecekleri kurslarımızla onlaın yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti