google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da denetimler aralıksız devam ediyor
Reklam

İlkadım'da denetimler aralıksız devam ediyor

İlkadım'da denetimlere aralıksız devam ettikleri kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, "Halkımızın günlük yaşamına rahat ve güzel bir şekilde devam etmesi için uğraş veriyoruz" dedi

23 Ekim 2019 - 11:01

SAMSUN HABER - İlkadım İlçesi'nde çeşitli meslek gruplarını denetimden geçiren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak ilçemizde bulunan kahvehane, çay ocağı ve çay bahçelerini denetimden geçirdi.Yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarıyla ilgili mevzuata uyulup uyulmadığını kontrol eden zabıta ekipleri, hijyen ve temizlik konularında denetim yaptı. Ekipler, çay servisinde kullanılan bardak ve malzemelerin temiz tutulmasıyla ilgili ikazlarda bulunurken, işletme sahiplerine başta iş yerlerinin taşıması gereken asgari teknik ve hijyenik kurallar olmak üzere işletme içi ve dışı ile ilgili yasal mevzuatlar hakkında bilgilendirme yaptı.

KALDIRIM İŞGALİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
Denetimlerde ayrıca bu alanda faaliyet gösteren tüm işletmelere belediye meclisinin kaldırım yasağı ile ilgili kararı hatırlatılarak, yaya yollarına masa ve sandalye koymak suretiyle yapılabilecek ihlallere meydan vermemeleri ve kaldırım işgalleri konusundaki yasaklara hassasiyet göstermeleri noktasında gerekli uyarı ve ikazlarda da bulunuldu. İşletme sahipleri, kaldırım işgali konusunda gerekli hassasiyetleri göstereceklerini belirtti.

DENETİMLER KARARLILIKLA DEVAM EDECEK
Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimler hakkında açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlkadım Belediyesi olarak halkımızın günlük yaşamına rahat ve güzel bir şekilde devam etmesi için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli sektörlere yönelik denetimlerimize aralıksız devam ediyoruz. Bu denetlemelerdeki amacımız; vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak. Şunu da belirtmek isterim ki zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler aniden ve zamansız yapılıyor. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu şehirde yaşamaktan mutluluk duymaları ve halkımızın gönül rahatlığı ile yaşamlarını sürdürmeleri noktasında bu tür denetimlerin sürekli yapıldığını ve bundan sonra da aynı kararlılıkla bu denetimlerin devam edeceğini buradan özellikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı