google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım’da camiler gül kokuyor

İlkadım'da camiler gül kokuyor

İlkadım Belediyesi camilerde başlattığı temizlik seferberliği ile cami cemaatinden takdir topladı. Genel temizliğin tamamlandığı camiler, gül kokuyor

30 Eylül 2019 - 10:44

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi tarafından 1-7 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesinde ilçedeki tüm camilerin genel temizlikleri yapıldı. Yürütülen temizlik hizmeti, cami cemaati tarafından memnuniyetle karşılandı.
DEMİRTAŞ'TAN TEŞEKKÜR
Özveriyle çalışan temizlik ekipleri, ilk olarak caminin içindeki halılara anti bakteriyel toz serpiyor ve halıları elektrikli süpürgelerle temizliyor. Ekipler, ayrıca şadırvan ve tuvaletlerle birlikte cami avlularında çevre temizliği yapıyor. Temizlik sonrası cami içine gül esansı sıkılmasıyla caminin güzel kokması sağlanıyor. Camilerde yapılan temizlik ve hijyen çalışmaları dolayısıyla duydukları memnuniyeti ifade eden cami dernek başkanları ve cemaati, çalışmalar dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

HALKIMIZLA İÇ İÇE OLMALIYIZ
Camilerin halkı bir araya getiren yerler olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Ülkenin her tarafına yayılan camilerin toplumsal dayanışmadaki etkinliğini gerçekleştirmesinde ve bu mekânların birlik ve beraberliğin sembolü olarak görülmesinde büyük sorumluluklar taşıyan din görevlilerimizin görevi sadece namaz kıldırmak değil, toplumu bilinçlendirmek için sürekli yaşamın içinde olan görevlilerdir. Din görevlileri olarak sorumluluklarımızın bilincinde olarak daha fazla çalışmalı, halkımızla iç içe olmalıyız. Bu vesile ile Din Görevlileri ve Camiler Haftası'nda ebediyete intikal etmiş din görevlilerimizi, şükran ve rahmetle anarken, halen görevine devam eden ve emekli olan din görevlilerimizin de haftasını kutluyoruz" dedi.

 

2019/09/2019-09-30-11-19-48.jpg
2019/09/2019-09-30-11-19-55.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber -  Türkiye'de 68 ilde karantina tedbirleri uygulanıyor
samsun haber - Türkiye'de 68 ilde karantina tedbirleri uygulanıyor
samsun haber - Samsun'da meclis üyesine kurşun yağmuru
samsun haber - Samsun'da meclis üyesine kurşun yağmuru