İlkadım’da 9 ayda 60 milyon borç ödendi
Reklam

İlkadım’da 9 ayda 60 milyon borç ödendi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 9 ayda 60 milyon TL ödeme yaptıklarını belirterek, 2020 yılına güzel bir başlangıç yaptıklarını belirtti. Başkan Demirtaş, “Sık boğaz eden borçların yüzde 80’ini ödedik” dedi

08 Ocak 2020 - 17:23

SAMSUN HABER - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin borçları hakkında önemli açıklamalar yaptı. 9 aylık süre içerisinde 60 milyon borç ödediklerini kaydeden Başkan Demirtaş, acil olan borçları kapattıklarını kaydetti.

SIK BOĞAZ EDEN BORÇLARIN YÜZDE 80’İNİ ÖDEDİK

Esnafa verilen çekleri de ödediklerini belirten Başkan Demirtaş, “Belediye olarak 2020 yılına güzel bir başlangıç yaptık. Bizi sıkboğaz eden borçların yüzde seksen kısmını hallettik. Kısa vadeli çekler vardı. Onlar bizi zora sokuyordu. Çünkü çekler vadesinde ödenmediği zaman sıkıntılı bir durum ortaya çıkıyor. Ayrıca belediyenin itibarı da zedelenebiliyordu. Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırdık. Durumumuz düne göre çok iyi. 9 ayda 60 milyon ödeme yaptık. Yıllık geliri 150 milyon olan bir belediye için 60 milyon önemli bir rakam. Daha sıkı bir para politikasıyla devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki zaman diliminde daha güzel günler bizi bekliyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da 2.5 ay sonra ilk cuma namazı kılındı
Samsun'da 2.5 ay sonra ilk cuma namazı kılındı
Meteoroloji'den Samsun için kritik uyarı
Meteoroloji'den Samsun için kritik uyarı