Reklam
İlkadım Belediyesi şehit ailelerini ve gazileri unutmadı
Reklam

İlkadım Belediyesi şehit ailelerini ve gazileri unutmadı

İlkadım Belediyesi tarafından oluşturulan Şehit Aileler ve Gaziler Koordinasyon Merkezi sayesinde ailelerin bir araya gelerek kaynaşacak

23 Ekim 2019 - 15:51

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi  Şehit Aileler ve Gaziler Koordinasyon Merkezi'ni hayata geçirdi. Merkez sayesinde ailelerin bir araya gelerek kaynaşacak. İlkadım Belediyesi Başkan Vekili Ali Seyit Kılıç, Acem Tekkesinde düzenlenen programda, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Ramazan Bayraktar, Şerif Mırık, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dullar Yetimler Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, Samsun Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Hulusi Torun, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Başkanı Bilal Erim, Samsun Aile ve Politikalar İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün,  sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Sohbet ortamında devam eden programda sorunların çözümü için karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 

HEPİMİZİN ORTAK DEĞERLERİ
Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin önemine dikkat çeken İlkadım Belediye Başkan Vekili Ali Seyit Kılıç; “Şehitlerimiz ve gazilerimiz herkesin ortak değeri, biz öyle inanıyoruz. Onlar bizim evlatlarımız. Bizim onların bırakmış oldukları emanetlere sahip çıkmamız gerektiği bilincinde ve inancındayız. Bu yönde hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu vesile ile bir bizler belediyemizle kamu kurumlarımız ile birlikte şehit yakınlarımızla gazilerimizle her zaman bir araya gelmeye çalışıyoruz. Onların sorunları, dertleri ile ilgilenmeye çalışıyoruz. Şehit Aileler ve Gaziler Koordinasyon Merkezi sayesinde şehit yakınları ve gazilerimiz hep beraber kaynaşacaklar. Burada yapılacak etkinliklerle burada iyi vakit geçirecekler” dedi.

ŞEHİT AİLELERİNE HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYUYORUZ
Şehitlerimize olan  minnettarlığı  ve şehit ailelerine hizmet etmekten şeref duyduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Vekili Kılıç, "Bugün bu topraklarda özgürce gezebiliyorsak, bu vatan bizim diyebiliyorsak, bayrağımız gökyüzünde özgürce dalgalanabiliyorsa buna borçlu olduğumuz insanlar şehitlerimiz, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizdir. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor  ve cephedeki askerlerimiz için dualar ediyoruz" diye konuştu.

GELECEK NESİLLERE SAHİP ÇIKAN BİR BELEDİYE
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dullar Yetimler Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz ise "Vatan için kendilerini feda etmekten geri durmayan gazilerimizin çocukları ile aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak için çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'a bizleri unutmadığı için teşekkür ediyoruz. Belediye olarak bizim taleplerimize anında cevap veriyorlar. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Vahşi cinayette 3 tutuklama
Samsun Haber - Vahşi cinayette 3 tutuklama
Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı
Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı