google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İlkadım Belediyesi otel ve pansiyonları denetledi
Reklam

İlkadım Belediyesi otel ve pansiyonları denetledi

İlkadım  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların şikayetleri doğrultusunda ilçe merkezinde faaliyet gösteren 35 otel ve 5 pansiyonu denetledi. Ekipler, 4 otel işletmecisine yazılı uyarıda bulundu

16 Ekim 2019 - 12:03
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, ulaşan yazılı ve sözlü şikayetler doğrultusunda ilçe genelinde bulunan otel ve pansiyonlara yönelik denetim gerçekleştirdi.  Belediye zabıta ekipleri 4 otel işletmecisine yazılı uyarıda bulundu. 

İŞLETMELERE SÜRE VERİLDİ
Yapılan denetimde  öncelikli olarak işletmelerde iş yeri açma ruhsatı kontrolü yanı sıra  konaklama alanlarındaki fiyat listelerinin müşterilerin görebileceği yerlere asılıp asılmadığı, çarşaf ve yatak ile lavabo temizliği, boya ve badana temizliği, yangın önlemleri, mutfak hijyeni ve yıldız şartlarına uygunluk durumunu denetlendi. Bu çerçevede kent merkezinde 35 otel 5 pansiyona denetimi yapıldı. Mesul müdür bulundurmayan işletmelere de gerekli uyarılarda bulunan ekipler, eksiliği görülen 4 otel işletmecisine yazılı uyarılarda bulunarak, bir sonraki denetimde bu eksiklikleri gidermeleri için süre verdi.

İLKADIM SAMSUN'UN GÖZBEBEĞİ
Otelleri yalnızca bir işletme olarak şehrimizi turizm ve kalkınması açısında büyük rol önem taşıdığının altını çizen  İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı; ''Kentimiz turizm potansiyeli yüksek, nüfus yoğunluğu bakımında ise İlkadım İlçemiz şehrin gözbebeği konumunda olan  bir yerleşim yeridir. Buraya gelen yerli yabancı turistleri ve misafirleri en güzel şekilde ağırlamak ve kentimizi tanıtmak görevimizdir. Bu anlamda otel işletmeleri şehrimizin kalkınmasında misafirhane görevi taşıyor. Biz de ilçemizde bulunan otellerin istenilen şartlara uygun olup olmadığını denetliyoruz. Ekiplerimiz eksikleri olan ve şartlara uygun olmayan otel ve pansiyonlar hakkında rapor tutup, uyarılara uymayan işletmelere cezai işlem uyguluyor. Otel ve pansiyonlara temizlik ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerimizi titizlikle sıkı bir şekilde devam ettireceğiz'' dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...