Reklam
İlkadım Belediyesi’nde kardeşlik köprüsü
Reklam

İlkadım Belediyesi'nde kardeşlik köprüsü

İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, Hayır Çarşısı'nda yaptığı çalışmalarla kardeşlikl köprüsü kurarak, veren el ile alan eli buluşturmaya devam ediyor

26 Ekim 2019 - 16:25

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kadın Koordinasyon Merkezi’nin açtığı Hayır Çarşısı  giyim, ayakkabı, mobilya, halı ve benzeri yardım hizmetleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen yardımlar kapsamda ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaşma noktasında özverili çalışmalarını sürdüren Kadın Koordinasyon Merkezi Kadıköy Mahallesi’ndeki aileye 3 gözlü çekmeceli dolap, tek kişilik baza, yatak ve halı yardımında bulundu.

 GÜN GEÇTİKÇE DAHA ÇOK İNSANA ULAŞIYORUZ
Hayır çarşısına bağışta bulunanlara teşekkür eden Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, "Bu ayrıca bir geri dönüşüm projesidir. Yıkanması gerekenleri yıkıyor, ütülenmesi gerekenleri ütülüyoruz. Ardından onları ihtiyaç sahibine veriyoruz. Biz veren el ile alan elde bir köprü görevi görüyoruz. Tarihimizde hep bu vardır. Daha çok ihtiyaç sahibi insanların tüm eksiklerini karşılamak adına Hayır Çarşısını hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın ilgisi ve yardım  katkıda bulunan hayırseverler gün geçtikçe çoğalıyor. Bu gönüllük hareketine  hem il içi hem de il dışı yardımda bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ilçedeki vatandaşlarına her zaman her konuda kucak açtıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ‘’Biz kimsesizlerin kimsesi olalım diye belediye ile vatandaşlarımızı birleştiren ihtiyaç sahibi insanlarımız ile hayırseverleri bir arada tutan sosyal belediyecilikte önemli bir proje olan Hayır Çarşısını hayata geçirerek bütünleştiren bir yapı oluşturduk. Biz  bu şehirde geniş kitlelerle gönül bağlarını güçlendirmek için güzel bir adım attık. İnanıyorum ki hemşerilerimiz de destekleriyle bu kardeşlik köprüsünde yerlerini alacaklar. Yediden yetmişe ilçemizde yaşayan herkese eşit hizmet götürme yolunda istediğimiz noktaya geliyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimizin her zaman yanında olmaya bunu da onlara hissettirmeye  çalışıyoruz’’ diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Vahşi cinayette 3 tutuklama
Samsun Haber - Vahşi cinayette 3 tutuklama
Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı
Samsun Haber - İlkadım'da şiir rüzgarı