İlkadım Belediyesi kan bağışında öncü oldu
Reklam

İlkadım Belediyesi kan bağışında öncü oldu

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Başkan Demirtaş, “Kan bağışçısı sayısını arttırmayı hedefliyoruz” dedi

06 Eylül 2019 - 16:53
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi ve Türk Kızalay’ı iş birliğinde hayata geçirilen İlkadım Kan Bağışlıyor kampanyası İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş öncülüğünde başlatılan kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Başkan Demirtaş, kan ve kök hücre bağışının önemine dikkat çekerken beklenilen ilgiyi görmekten memnun olduklarını dile getirdi.

 İLKADIM’DA KAN BAĞIŞÇISI SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Kan bağışının önemine dikkat çeken Başkan Demirtaş,  “Unutmamalıyız ki her an hepimizin kana ihtiyacı olabilir. Kan hepimize ve her zaman ihtiyaç olunan bir gerekliliktir. Bu nedenle kan bağışçısı ve yanı sıra kök hücre bağışçısı olmak büyük bir önem taşımakta. Bu ihtiyacın sürekli olduğunu unutmamalıyız ve düzenli hale getirmeliyiz. Bu bilinç ile gerçekleştirdiğimiz kampanyada başta İlkadım olmak üzere şehrimizin tamamında kan bağışçısı sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu gün gün boyunca burada hizmet veren Türk Kızılay’ı ekibinde görevli herkese ve kan bağışı yapan tüm halkımıza yürekten teşekkür ederim” diye konuştu.

İLKADIMLILARA TEŞEKKÜR EDERİZ

Orta Karadeniz Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Türk Kızılayı Samsun Şube Başkan Vekili Ahmet Ali Bulut, başta Başkan Demirtaş olmak üzere belediye çalışanları ve İlkadımlılara teşekkür etti. Türk Kızılay’ı Samsun Şube Başkan Vekili Ahmet Ali Bulut, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü