Reklam
İlkadım Belediyesi hizmette sınır tanımıyor 
Reklam

İlkadım Belediyesi hizmette sınır tanımıyor 

Hizmeti vatandaşın ayağına götüren İlkadım Belediyesi, mahallerde kurulan iletişim çadırlarıyla takdir topluyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından gerçekleştirilen projeyle, talepler ilk ağızdan dinlenecek

12 Eylül 2019 - 13:37 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 - 15:41

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi yerinde hizmet uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek, 'Belediye Mahallemizde' adlı projeyi başlattı. Proje kapsamında kurulan hizmet çadırlarıyla mahalle sakinlerine bir adım daha yaklaşan İlkadım Belediyesi, İlkadım’da hizmete hız katacak.

PROJENİN MİMARI DEMİRTAŞ
Projenin mimarı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Çatalarmut Mahallesi'nde kurulan hizmet çadırını ziyaret etti. Mahalle sakinleri ile sohbet ettikten sonra tansiyon şeker ölçümü yaptıran Demirtaş, tüm vatandaşları hizmet çadırına davet etti. 

İLKADIM'DA HİZMET SEFERBERLİĞİ 
İlkadım'da hizmet seferberliği başlattıklarını kaydeden Başkan Demirtaş, “Hizmet çadırımızı her hafta başka bir mahallemize kurarak o mahallenin tüm ihtiyaçlarını ilk ağızdan dinleyerek karşılıklı iletişim ile hızlı çözümler üreteceğiz. 'Belediye Mahallenizde' ismini verdiğimiz projeyle adeta o mahalleyi hizmetle kuşatacağız. Mahallemizin muhtarı, ilgili başkan yardımcımız ve birim müdürlerimiz, çevre sakinlerinin acil ihtiyaç ve taleplerini yerinde dinleyerek çözüme kavuşturacak. Bu sayede sorunları yerinde çözerek, hizmeti vatandaşımızın ayağına getirmiş olacağız. Ayrıca mahalle sakinlerimize sağlık ekiplerimizle birlikte ücretsiz sağlık taraması yapacağız” diye konuştu.

BİZLER HALKIN HİZMETKARIYIZ
Vatandaşlarla çözüm için bir araya geleceklerini belirten Başkan Demirtaş, ''Görevi devir aldığımız günden itibaren belediyenin mali anlamda büyük bir borç yükünün altında olmasından dolayı hizmet yapmakta sıkıntı yaşıyoruz. İlçemizin farklı mahallelerinde yaşamlarını sürdüren mahalle sakinleri, mahalle muhtarlarımızın fikirleriyle bize yol göstermeleri ile farklı programlarla halkımızın sorunlarını elimizdeki imkanlar dahilinde çözüme kavuşturacağız. Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez”dedi.

ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI 
''Belediye Mahallemizde' hizmet çadırının kurulduğu mahallede İlkadım Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mahalle sakinleri için ücretsiz sağlık taraması yapılacağı hizmet çadırında vatandaşlara şeker kontrolü, tansiyon ölçümü ve sağlık taraması ücretsiz uygulanacak.

2019/09/2019-09-12-15-40-10.jpg
2019/09/2019-09-12-15-40-11.jpg
2019/09/2019-09-12-15-40-12.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı
Samsunspor o futbolcuların cezasını kesti
Samsunspor o futbolcuların cezasını kesti