Reklam
İlkadım Belediyesi  hayırsever ve ihtiyaç sahiplerine köprü...
Reklam

İlkadım Belediyesi  hayırsever ve ihtiyaç sahiplerine köprü oluyor

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon Merkezi, hayırsever ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında köprü olurken, vatandaşlar arasındaki yardımlaşma örek gösteriliyor

18 Temmuz 2019 - 15:16

SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon Merkezi, ihtiyaç sahipleri ve hayırsever vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Tekerleki sandalyeye ihtiyaç duyan bir vatandaşa yardım elini uzatan hayırsever vatandaş, Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon Merkezi'ne ulaştı. Bunun üzerine Kadıköy Mahallesi Ulugazi Toki'de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi engelli aileye tekerlekli sandalye Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır ve Kadın Koordinasyon Başkanı Lütfiye Demirtaş tarafından teslim edildi.

MUTLULUKLARI PAYLAŞIYORUZ

Engelsiz yaşam için mücadele ettiklerini ifade eden İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır, "Hayırsever vatandaşımızın gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırmak için internet üzerinde okuduğu haber üzerine duyarlılık gösterip belediyemize tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Müdürlüğümüze başvurarak tekerlik sandalye isteyen vatandaşımızın talebi üzerine, ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi hayırsever vatandaşımızdan alarak ihtiyaç sahibi aileye hediye ettik. Yaşamış olduğumuz bu  mutluluk beni ve ekip arkadaşlarımı çok duygulandırdı. Sosyal belediyecilik anlayışı içinde her koşulda ihtiyaç sahibi insanların mutluluklarını paylaşıyoruz” dedi.

HAYIRLI İŞLERE VESİLE OLUYORUZ

Herkesin ihtiyaç sahibi engellilere destek olmasını isteyen Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, ''Bugün sağlam olanlar, yarın engelli birey haline gelebilir.Engelli kardeşlerimiz vakitlerini dört duvar arasında değil, diğer bireyler gibi caddelere, pazarlara, parklara gidebilmesi adına tekerlekli sandalye yardımlarına devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaçları olan tekerlekli sandalyeleri hayırsever vatandaşlarımızdan alıp ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Böyle güzel ve hayırlı işlere vesile olmak, vatandaşlarımızın gözlerindeki mutluluğu görmek bizim için her şeyden değerlidir" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Samsun'a ateş düştü
Samsun Haber - Samsun'a ateş düştü
Samsun Haber - Ünlü oyuncular Samsun'da
Samsun Haber - Ünlü oyuncular Samsun'da