google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
İkinci bir virüs dalgası olacak mı?
Reklam

İkinci bir virüs dalgası olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dikkatli olunursa ikinci bir Korona virüs dalgasının olmayacağını belirterek, yine tedbirler doğrultusunda bayramdan sonra daha özgür olunacağını kaydetti

20 Mayıs 2020 - 18:51

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye'de Korona virüs salgının etkisinin giderek azaldığını belirterek, tedbirlere uyulduğu takdirde   bayramdan sonra daha özgür olunacağını söyledi. 
İLK DÖNEMİ BAŞARI İLE ATLATTIK
İlk dönemi başarı ile atlatıldığını kaydeden Bakan Koca,  ikinci dönemi de başarı ile atlatılacağına inandığını ifade etti. 
ÇİLESİZ TEDBİR OLMAZ
Salgına karşı alınan tedbirlerin toplum tarafından kabul gördüğünü sözlerine ekleyen Bakan Koca, "Halen kontrollü bir şekilde süren mottonun adı şuydu "Hayat Eve Sığar". Bugün geride bıraktığımız 9 haftanın mücadelesinin tedbirlerin sonucunu alıyoruz. Salgına karşı aldığımız tedbirler toplum tarafından kabul gördü. Çilesiz tedbir olmaz. Yeni vaka sayımızdaki düşüş başarı grafiğimizdir. Umutsuz tek gün yaşamadık."
BAYRAMDAN SONRA DAHA ÖZGÜR OLURUZ
Bayram uyarısında bulunan Bakan Koca, "Dünya virüsten tam olarak kurtulacağımız tarihi bilmiyor. Hayatı yeniden planlıyoruz. Bu hayatta virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz. Sokağa maskesiz çıkılmamalıdır. Bütün toplumdan istenildiği gibi evimizde kalalım. Bayram kutlamalarını ziyaretlere giderek yapmayalım. Sağlık güvenliğinizi riske edecek her ihtimale karşı dikkatli olacaksınız. Alışveriş ve seyahatta kendinizi güvenlik çemberine alın. Alışveriş ve seyahatte kendinizi güvenlik çemberine alın. Mücadelenin birinci döneminde başardık, bu döneminde de başaracağımızdan kuşku duymuyorum. Tedbirli olursak bayramdan sonra özgür oluruz."
İKİNCİ BİR DALGA RİSKİ YOK
Bakan Koca açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Çin'in ve Avrupa'nın tedavi algoritmasını kullanmadık. Bu yaklaşımla tedavideki ve yoğun bakımdaki hasta sayımızın azaldığını gördük. Azalmaya da devam ediyor. İkinci dalga riski şu anda görmüyoruz. Tedbirlere uyarsak ikinci dalga söz konusu olmaz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti