google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Hilas Thermal Otel’de ‘Doktor Balıklar’ 

Hilas Thermal Otel’de ‘Doktor Balıklar’ 

Samsun'un Ladik İlçesinde bir süre önce hizmete giren Hilas Thermal Otel’de Sivas'ın Kangal ilçesinden getirilen Garra Rufa ‘Doktor Balıklar’ şifa dağıtıyor.

19 Nisan 2019 - 14:43

Başta sedef hastaları olmak üzere mantar, nasır, egzama, ayak kaşıntısı, ayak kokusu ve ayaktaki tüm ölü derileri temizlenmesinde etkili olan Garra Rufa balıklarını (Doktor Balıklar) Hilas Thermal Otel’de şifa dağıtıyor.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Hilas Thermal Resort & SPA Oteli’ni ziyaret ederek, Sedef tedavisi (ihtiyoterapi), mantar, nasır, egzama, ayak kaşıntısı, ayak kokusu ve ayaktaki tüm ölü derileri temizlenmesinde etkili olan Garra Rufa balıklarını (Sivas Kangal’ın Balıkları) inceleyerek, otel sahibi Zafer Dilmen’den bilgi aldı.

Vali Osman Kaymak konuylu ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbı Ekoloji ve Hidroklimotoloji Anabilim Dalı’nın yapmış olduğu Hilas Thermal Otel’in Hamamayağı kaplıca suyunun analiz sonucunda; Romatizmal Hastalıklar, Lokomotor Sistemin Travmatik Lezyonları, Ortopedik Girişim ve Ameliyat sonrası, Endokrin Sistemin Disregulasyonu, Periferik Sinir Tutulumları, Menstrüyel Siklus Bozuklukları, Fonksiyonel Düzenleyici, Cilt Hastalıkları (sedef, egzama ve akne), İnme (felç) Sonrası, Nevraljiler ve Yaşlılıkta (gençleştirici özellik) hastalıklara iyi geldiği raporlanmıştır.

Bunun yanısıra otel yetkililerimiz Sivas'ın Kangal İlçesinden ‘Doktor Balıklar’dan Hilas Thermal Otel’e getirerek otel müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Başta sedef hastaları olmak üzere mantar, nasır, egzama, ayak kaşıntısı, ayak kokusu ve ayaktaki tüm ölü derileri temizlenmesinde etkili olan Garra Rufa balıklarını (Doktor Balıklar) ilimize getirerek sağlık turizmi açısından bölgemizdeki halkımızın hizmetine sunan Hilas Thermal Resort & SPA yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Val Kaymak, 20 milyon lira maliyetle yapılan ve 15.000 m2 mesire alanı, modern hamamları, özel aile banyoları ve birbirinden konforlu 60 odası ile hizmet veren ve ülkemizdeki birinci derece önemli kaplıcalardan olan Hamamayağı Hilas Thermal Resort & SPA'ya herkesi davet ederek, tedavi amaçlı gelen vatandaşlara şifa diledi. 

2019/04/2019-04-19-14-44-32.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi