google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Habur ve Gürbulak gümrük kapıları yeniden açıldı
Reklam

Habur ve Gürbulak gümrük kapıları yeniden açıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Başta Habur ve Gürbulak olmak üzere, İran ve Irak'a yönelik gümrük kapılarımız uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldı" dedi

04 Haziran 2020 - 11:33
Reklam

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan , İran ve Irak’a açılan gümrük kapılarının uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldığını kaydetti.

TİCARİ ARAÇ GİRİŞ ÇIKIŞLARINA İZİN VERİLECEK

Bakan Pekcan şu bilgileri paylaştı: Tüm dünyayı etkileyen Kovid-19 pandemisi nedeniyle bir süredir kapalı olan başta Habur ve Gürbulak olmak üzere İran ve Irak’a açılan gümrük kapılarımız uluslararası yük taşımacılığına yeniden açılmıştır. Kovid-19 ile mücadelede tüm dünyada bulaşın yayılım hızının düşmesi, Irak ve İran’da pandeminin etkilerinin azalmış olması sebebiyle daha önce bu ülkelere yönelik uygulanan kısıtlamalar kaldırılmıştır. Böylece, diğer gümrük kapılarımızda uygulanmakta olan sağlık ve güvenlik tedbirleri alınmak suretiyle ticari araç giriş-çıkışlarına yeniden izin verilecektir.”

TEMASSIZ TİCARET UYGULAMASINA SON VERİLDİ

Temassız ticaret uygulamasına da son verileceğini ifade eden Bakan Pekcan, “Türkiye’nin önemli ticaret ortakları olan Irak ve İran’a açılan gümrük kapılarımızın uluslararası yük taşımacılığına yeniden açılması ile birlikte, ticaretimizin aksamaması için devreye alınmış olan “temassız ticaret” uygulamasına da son verilecektir. Söz konusu kararın ihracatçılarımıza, nakliyecilerimize, ulaştırma sektörümüze ve tüm ticaret camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x